Karolak po raz piąty pisze listy do M., ale są też inne premiery [REPERTUAR HELIOSA]

Po halloweenowych momentach grozy, które zapewniły najlepsze horrory, przyszedł czas na zmianę klimatu w repertuarze Heliosa. Po pięciu latach nieobecności do kin wraca bowiem uwielbiana przez widzów komedia - "Listy do M. 5". A to nie wszystko.

Tych, którzy cenią sobie polskie kino, może zainteresować też czwartkowa odsłona cyklu Kultura Dostępna z filmem "Orlęta. Grodno ‘39". Na fanów animacji czeka zaś świeża propozycja - "Nel i tajemnica kurokota" oraz Filmowe Poranki. Światowe kino w tym tygodniu reprezentują "Bros", "Black Adam" i "Patrz jak kręcą".

Tomasz Karolak znowu zakłada strój Mikołaja 

"Listy do M." powracają z piątą częścią wigilijnej opowieści. W najnowszej odsłonie widzowie zobaczą świąteczne perypetie ulubionych bohaterów. Z czym zmierzą się tym razem? Szczepan i Karina uwikłają się w bitwę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. A przy okazji, na własnej skórze, sprawdzą czy "z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach". Mel stanie na drodze innego, niekoniecznie "świętego" Mikołaja, a wydarzenia z jego udziałem staną się medialną sensacją. Natomiast słabo znoszący samotność Wojciech, całkiem przypadkowo, pozna sympatycznego wigilijnego oszusta. To oczywiście nie wszystko. W tej części pojawią się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie. W wybranych kinach film będzie prezentowany także w wersji z ukraińskimi napisami.

Zobacz wideo Listy do M. 5 - zwiastun

W filmie "Nel i tajemnica kurokota" tytułowa bohaterka i jej gang ruszają na misję ratowania królestwa Mgiełkogrodu z rąk przebiegłego Tristana, który przemienia przyszłego króla w kurokota. To pełna humoru i czarująca animacja dla całej rodziny o tym, że z najlepszymi przyjaciółmi można dokonać rzeczy niemożliwych. Z kolei w niedzielę, 6 listopada, cykl Filmowe Poranki zaprasza wszystkie dzieci na filmowe przygody ciekawskiego króliczka "Binga" i jego paczki wiernych przyjaciół. Tradycyjnie projekcję Filmowych Poranków poprzedzą konkursy i zabawy w sali kinowej.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Bros" ma być pierwszym hollywoodzkim filmem w konwencji komedii romantycznej o relacji między dwoma mężczyznami - tak zapewniają twórcy. Główni bohaterowie nie znajdują czasu na miłość, pochłonięci pracą, odsunęli na dalszy plan życie prywatne, emocjonalne i seksualne. Jednak teraz wszystko się zmieni…

Z kolei Dwayne Johnson jako "Black Adam", przyciągając do kin miliony widzów na świecie, udowodnił, że antagonista może również być bohaterem w oczach wielu. W filmie u boku Black Adama pojawi się również nowa grupa superbohaterów - Justice League of America, a scena po napisach będzie dla fanów istną wisienką na torcie z logo DC. W wybranych kinach film będzie prezentowany także w ukraińskiej wersji językowej.

Od najbliższego piątku zaplanowano także seanse w ramach nowego projektu - Helios Anime. Na ekranach zaprezentowany zostanie "One Piece Film: Red" - japoński animowany film akcji fantasy. Uta to kochana piosenkarka. Po raz pierwszy pojawi się publicznie podczas koncertu na żywo, na którym pojawią się Słomkowe Kapelusze i Luffy.

Także mocne pozycje spod znaku horroru mają wciąż swe miejsce w repertuarze kin Helios. "Halloween. Finał" to ponowne spotkanie z Michaelem Myersem nie tylko widzów, ale i Laurie - głównej bohaterki, która chcąc nie chcąc, musi ostatni raz stanąć do walki ze swoim prześladowcą. Widzom o stalowych nerwach może przypadnie do gustu także historia pierwszej zakonnicy dopuszczonej przez kościół katolicki do wykonania obrzędu egzorcyzmu. "Egzorcyzmy siostry Ann" to pełen mrocznych wizji horror, który wznosi ten gatunek na nowy poziom grozy.

W Kinie Konesera zaprezentowana zostanie komedia w doborowej obsadzie - "Patrz jak kręcą". West End, lata 50-te i sprawa morderstwa, którą zajmują się zmęczony życiem inspektor oraz młoda, entuzjastyczna policjantka. Pozornie niedopasowany duet zostaje wrzucony w wir wydarzeń, podejmując się ryzykownego śledztwa, by rozwikłać mroczną tajemnicę londyńskiego teatru… Seanse zaplanowano w wybranych kinach na poniedziałek 7 listopada.

10 listopada w ramach cyklu Kultura Dostępna na fanów kina patriotycznego czeka natomiast poruszająca polska historia w filmie "Orlęta. Grodno ‘39". To pierwsza produkcja o agresji wojsk sowieckich na Polskę we wrześniu 1939 roku. Przedstawia historię heroicznej walki cywilnych mieszkańców Grodna, w dużej mierze harcerzy i młodzieży szkolnej z rosyjskim najeźdźcą.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: