Millie Bobby Brown dla Gazeta.pl: Staram się dać z siebie wszystko i często przesadzam

- Ekscytujące było dla mnie to, że mogę opowiedzieć o prawdziwym wydarzeniu historycznym. Nigdy wcześniej nie miałam takiej możliwości - opowiada w wywiadzie z Gazeta.pl Millie Bobby Brown. - Jeśli coś wydaje się właściwe do zrobienia, zawsze podążam za swoimi przeczuciami (...) Staram się jak najwięcej dać z siebie, ale często z tym przesadzam - zaznacza aktorka doskonale znana z roli Jedenastki w przebojowym serialu "Stranger Things".

"Enola Holmes 2" na platformie Netflix pojawi się 4 listopada. Film jest pod wieloma względami wyjątkowy dla grającej główną rolę Millie Bobby Brown. Zainspirowana książkami o nastoletniej siostrze Sherlocka Holmesa aktorka doprowadziła do nakręcenia ich filmowych adaptacji, których jest też przy okazji producentką. Do tego druga część przyniosła jej rekordową gażę - pod koniec 2021 roku ogłoszono, że Netflix zapłacił jej 10 mln dolarów. Tyle nie zaproponowano jeszcze żadnej hollywoodzkiej gwieździe poniżej 18. roku życia.

Millie Bobby Brown: Staram się dać z siebie wszystko i często przesadzam

"Enola Holmes 2" to tak naprawdę swobodna interpretacja książek autorstwa Nancy Springer. Fabuła skupia się oczywiście na nastoletniej siostrze Sherlocka Holmesa, która podobnie jak on, zajmuje się rozwiązywaniem kryminalnych zagadek. Jednakże książkowa bohaterka jest od Millie Bobby Brown dużo młodsza - na kartach książki czytelnicy poznają ją, kiedy ma 14 lat. W pierwszym filmie tymczasem intryga na dobre rozkręca się w dniu 16. urodzin głównej bohaterki, która najpierw wyrusza na poszukiwania zaginionej matki (Helena Bohnam Carter), a później rozwiązuje zagadkę zniknięcia pewnego młodego lorda i śmierci jego ojca.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

W tej części Enola Holmes ma już własne biuro detektywistyczne, ale okazuje się, że w Londyn nie jest gotowy na to, by uwierzyć w kompetencje błyskotliwej nastolatki. W 1888 roku dziewczynie nie jest łatwo dostać zlecenie, nawet jeśli jest przy okazji siostrą najsłynniejszego detektywa w Londynie.

Pewnego dnia w biurze Enoli pojawia się dziewczynka, która prosi o pomoc w odnalezieniu starszej siostry. Im bardziej Enola angażuje się w sprawę, tym bardziej staje się jasne, że jej śledztwo jest zaskakująco mocno powiązane z intrygą, którą zajmuje się jej starszy brat - Sherlock Holmes (w tej roli Henry Cavill).

Reżyserią "Enoli Holmes 2" zajął się ponownie Harry Bardbeer - twórca popularnych seriali "Fleabag" i "Obsesja Eve". Scenariusz napisał razem z Jackiem Thronem. Ten wcześniej współtworzył popularny brytyjski serial dla młodzieży "Skins". Do tego zdobył także nagrodę Tony za sztukę "Harry Potter i Przeklęte Dziecko". Twórcy tym razem zdecydowali się wpleść w fabułę prawdziwe postaci historyczne i wydarzenia, do których doszło w jednej z londyńskich fabryk w 1888 roku. W pracach towarzyszyła im także Millie Bobby Brown.

- Dużo improwizowałam. Przez chwilę, zanim padało słowo 'akcja', mówiłam coś, co powiedziałaby Enola, żeby się wczuć. Mam też swoje nawyki, które bardzo się łączą z tym, jaką ona jest osobą (...) Staram się jak najwięcej dać z siebie Enoli, ale często z tym przesadzam. Wtedy Harry Bradbeer pomaga mi wrócić do roli - opowiedziała nam w trakcie wywiadu.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o:

Polecane dla Ciebie