Bartosz Gelner o "Pokoleniu Ikea": W XXI w. mówienie o tym, że ktoś lubi uprawiać seks, to nic złego

"Pokolenie Ikea", którego reżyserem jest Dawid Gral, to adaptacja bestsellerowej powieści o tym samym tytule. Dla głównego bohatera przygodny seks, fantazje erotyczne i szybkie romanse to punkt wyjścia do opowieści o realiach, w jakich żyją współcześnie młodzi. W rolach głównych Bartosz Gelner i Michalina Olszańska. Film trafi do kin 10 marca 2023 roku.

Piotr Czarny to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – stawia mu ultimatum.

W "Pokoleniu Ikea", podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, wnikamy w świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów serwowanych nam przez aplikację internetowe. Jak zapowiadają twórcy, film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić – komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek. Bartosz Gelner, który wciela się w głównego bohatera, mówi:

W tej historii najbardziej zależy mi na możliwości swobodnego rozmawiania o seksie, czy o tym, że wiele osób korzysta z aplikacji randkowych. Wydaję mi się, że to nie jest żaden temat tabu – w XXI wieku mówienie o tym, że ktoś lubi uprawiać seks, to nie jest nic złego.

– Książka jest przede wszystkim satyrą na nasze pokolenie. To jest dla mnie najważniejszy element, dlatego tak staram się grać swoją postać – dodaje Michalina Olszańska, filmowa Olga.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wywiad z Katarzyną Puzyńską

W pozostałych rolach występują m.in.: Majka Jeżowska, Paweł Małaszyński, Jan Aleksandrowicz-Kraśko, Sławomir Mandes, Dagmara Bryzek, Adrianna Izydorczyk, Zuzanna Galewicz, Mateusz Dymidziuk i – po raz pierwszy na wielkim ekranie – Adi Nowak.

"Pokolenie Ikea" to ekranizacja książki autorstwa Piotra C.. Pod tym pseudonimem artystycznym ukrywa się autor sześciu powieści, w tym tej najbardziej kontrowersyjnej, publikowanej w odcinkach w miesięczniku Angora. Autor nigdy nie ujawnił swojej tożsamości. "Pokolenie Ikea" sprzedało się w ponad 150 tysiącach egzemplarzy, jest też na 32. pozycji w rankingu "Top 100 książek, które należy przeczytać" według polskich internautów. Książki Piotra C. dwukrotnie nominowane były do bestsellerów Empiku – powieść "Brud" w 2016 roku oraz powieść "Gwiazdor" w 2020 roku. We wrześniu 2022 roku na rynku ukazała się najnowsza powieść Piotra C., pt. "Roman(s)".

<<Reklama>> Ebook "Pokolenie Ikea" oraz inne książki Piotra C. w wersji elektronicznej są dostępne na Publio.pl >>

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: