"Johnny" polskim filmem numer 1 tego roku

"Johnny" w reżyserii Daniela Jaroszka zobaczyło już ponad 800 tys. osób. Wynik ten zapewnił "Johnny'emu" pierwsze miejsce w zestawieniu box office wśród polskich premier tego roku.

- Z czystym sumieniem mogę ten film polecić każdemu. To absolutnie unikalna historia, w której humor miesza się z poważnymi tematami, ale są one przystępnie podane. Jestem przekonany, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - mówił w momencie premiery reżyser "Johnny'ego" Daniel Jaroszek. Już ponad 800 tys. osób zdecydowało się zobaczyć historię relacji ks. Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego (gwoli ścisłości, oznacza to, że sprzedano ponad 800 tys. biletów).

"Johnny" nadal w kinach

"Johhny" miał premierę podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, gdzie zdobył aż cztery nagrody, w tym tę przyznawaną przez publiczność. Wyróżnieni zostali także Piotr Trojan (główna rola męska), Marta Stalmierska (debiut aktorski, również za film "Apokawixa") oraz Dawid Ogrodnik (Złoty Kangur – nagroda australijskich dystrybutorów filmowych). - Ludzie, którzy stworzyli ten film, zrobili coś więcej niż tylko nakręcili kolejne zlecenie - podkreślał z kolei w rozmowie z Gazeta.pl Patryk Galewski.

Zobacz wideo Patryk Galewski opowiada o prawdziwej historii z filmu "Johnny"

Ogrodnik zagrał katolickiego księdza, który bez pomocy przełożonych - a nawet wbrew - zakłada w Pucku hospicjum, które pomaga wszystkim, bez względu na wyznanie. I który zjednuje sobie umierających ludzi, ich rodziny, a także uczy o śmierci tych, którzy zetkną się z nią może dopiero za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Także na własnym przykładzie - przez kilka lat zmagał się z glejakiem mózgu. Zmarł w 2016 roku. Ważnym wątkiem filmu jest jego wpływ na Patryka Galewskieo, który trafił do hospicjum w ramach odpracowania wyroku sądu, a dzięki przyjaźni z ks. Kaczkowskim zmienił swoje życie. Dzisiaj jest szefem kuchni, na rynku ukazała się jego książka "Kuchnia na pełnej petardzie". 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Patryka Galewskiego zagrał Piotr Trojan. Na ekranie występują też m.in. Magdalena Czerwińska, Anna Dymna, Maria Pakulnis, Witold Dębicki, Michał Kaleta i Joachim Lamża. Autorem scenariusza jest Maciej Kraszewski, spod którego ręki wyszła również książka "Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim".

<<Reklama>> Ebook i audiobook "Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim." są dostępne na Publio.pl >>

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: