"Ostatnia wieczerza" wcale nie taka ostatnia. Polski horror hitem Netfliksa

Kolejna polska produkcja Netfliksa wskoczyła do rankingu najchętniej oglądanych na świecie. Tym razem to horror od reżysera "W lesie nikt nie zaśnie nikt".

"Ostatnia wieczerza" (angielski tytuł "Hellhole") znalazł się na piątym miejscu listy najchętniej oglądanych nieanglojęzycznych filmów na świecie. Jeśli weźmiemy pod uwagę także anglojęzyczne tytuły, to też łapie się do dziesiątki - wynik 10,470 mln godzin spędzonych przez użytkowników Netfliksa na oglądaniu tego tytułu daje mu siódme miejsce w zestawieniu.

Twórcy Twórcy "Wielkiej wody" nie mogą dostać od Netfliksa tantiem. Bo to Polska

O czym opowiada film "Ostatnia wieczerza"?

Reżyserem "Hellhole" jest Bartosz M. Kowalski, który nakręcił przebój sprzed dwóch lat, czyli "W lesie dziś nie zaśnie nikt" z Julią Wieniawą w jednej z głównych ról. Akcja "Ostatniej wieczerzy" rozgrywa się w 1987 roku. Po niewyjaśnionym, zagadkowym zniknięciu kilku pensjonariuszy prowadzonej przez zakonników kliniki dla obłąkanych w odciętym od świata klasztorze młody milicjant Marek postanawia zbadać dogłębnie sprawę i przeniknąć do tamtejszych struktur. W tym celu zjawia się w klasztorze, podając się za duchownego, i próbuje rozpracować klasztorne układy. Gdy przekonuje się, że z klasztoru nie ma jak się wydostać, dociera do niego, że w czasie, w którym rozpracowywał duchownych, oni rozpracowali jego. Milicjant staje się częścią knutej przez duchownych od lat intrygi, w której, z uwagi na swą mroczną przeszłość, ma odegrać kluczową rolę. 

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Great September, czyli kilkanaście scen, ponad sto zespołów oraz spotkania przedstawicieli kultury i biznesu

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

POPKulturaMillie Bobby Brown: Staram się dać z siebie wszystko i często przesadzam

W obsadzie znaleźli się m.in. Piotr Żurawski, Olaf Lubaszenko, Sebastian Stankiewicz, Lech Dyblik i Rafał Iwaniuk. Za scenariusz produkcji przeznaczonej dla widzów powyżej 16 lat odpowiadają Bartosz M. Kowalski oraz Mirella Zaradkiewicz.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: