Bridget Jones ponownie na wielkim ekranie? Autorka książki odniosła się do pogłosek o nowym filmie

Od premiery "Bridget Jones 3" minęło już ponad 6 lat. Już od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się pogłoski, że powstanie też czwarta część kultowego filmu. Do plotek odniosła się sama autorka książek, na których oparta jest fabuła produkcji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bridget Jones to prawdziwa ikona komedii romantycznych. Jak się okazuje, filmowa saga wcale nie musi zakończyć się na trzeciej części. Helen Fielding autorka powieści, na których bazuje fabuła produkcji, skomentowała plotki dotyczące ekranizacji jej kolejnej książki.

Zobacz wideo "Duma i uprzedzenie" była inspiracją dla "Dziennika Bridget Jones"

"Dziennik Bridget Jones" doczeka się czwartej części? Co wiemy o potencjalnej premierze

Helen Fielding była gościem podcastu "Radio Times View From My Sofa". Popularna autorka została zapytana o potencjalną ekranizację książki "Bridget Jones. Szalejąc za facetem" wydanej w 2013 roku. Odpowiedź kobiety rozgrzała nadzieję fanów kultowego rom-com'u. -Tak, pracuję nad tym i naprawdę mam nadzieję, że tak się stanie. Każdy film, który powstaje, jest cudem. Naprawdę trudno jest zrobić filmy i sprawić, by były dobre. Ale chciałbym to zobaczyć na ekranie. - skomentowała Fielding.

Autorka potwierdza informacje o pracy nad czwartą częścią przygód Bridget Jones. Czy w filmie wystąpi Renée Zellweger?

Słowa Helen Fielding można uznać za potwierdzenie informacji, które ujrzały światło dzienne wcześniej w tym roku. Według doniesień The Sun producenci poprzednich filmów podjęli już rozmowy z  Renée Zellweger. Aktorka miałaby po raz czwarty wcielić się w tytułową postać. Nie można jednak nazwać tej informacji zaskoczeniem. Ostatnie sceny "Bridget Jones 3" nie zamknęły wszystkich podjętych w serii wątków. 

Według informacji zdobytych przez gazetę, zdjęcia do kontynuacji popularnej komedii romantycznej mają rozpocząć się już pod koniec roku. Scenariusz czwartej części ma być współtworzony wraz z autorką powieści, na której będzie się opierać. Na planie, oprócz Renée Zellweger pojawić się mają także inne postacie, znane z poprzednich filmów

Więcej o: