Kiedy premiera filmu "Enola Holmes 2" na Netfliksie?

Pierwsza część filmu o przygodach siostry Sherlocka Holmesa cieszyła się ogromną popularnością. Produkcja z Millie Bobby Brown w roli głównej znajdowała się na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych produkcji na Netfliksie. Reżyser Harry Bradbeer od razu miał nadzieję na kontynuację i nie musiał długo czekać na jej realizację.

"Enola Holmes 2" to tak naprawdę swobodna interpretacja książek autorstwa Nancy Springer. Fabuła skupia się oczywiście na nastoletniej siostrze Sherlocka Holmesa, która podobnie jak on, zajmuje się rozwiązywaniem kryminalnych zagadek. Jednakże książkowa bohaterka jest od Millie Bobby Brown dużo młodsza - na kartach książki czytelnicy poznają ją, kiedy ma 14 lat.

W pierwszym filmie tymczasem intryga na dobre rozkręca się w dniu 16. urodzin głównej bohaterki, która najpierw wyrusza na poszukiwania zaginionej matki (Helena Bohnam Carter), a później rozwiązuje zagadkę zniknięcia pewnego młodego lorda i śmierci jego ojca.

Więcej ciekawych informacji ze świata flimów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Great September, czyli kilkanaście scen, ponad sto zespołów oraz spotkania przedstawicieli kultury i biznesu

Kiedy premiera "Enola Holmes 2"?

Drugi film o przygodach młodej Enoli już od dzisiaj jest dostępny w serwisie streamingowym Netflix. W tej części Enola Holmes ma już własne biuro detektywistyczne, ale okazuje się, że Londyn nie jest gotowy na to, by uwierzyć w kompetencje błyskotliwej nastolatki. W 1888 roku dziewczynie nie jest łatwo dostać zlecenie, nawet jeśli jest przy okazji siostrą najsłynniejszego detektywa w Londynie.

Pewnego dnia w biurze Enoli pojawia się dziewczynka, która prosi o pomoc w odnalezieniu starszej siostry. Im bardziej Enola angażuje się w sprawę, tym bardziej staje się jasne, że jej śledztwo jest zaskakująco mocno powiązane z intrygą, którą zajmuje się jej starszy brat - Sherlock Holmes (w tej roli Henry Cavill).

Reżyserią "Enoli Holmes 2" zajął się ponownie Harry Bardbeer - twórca popularnych seriali "Fleabag" i "Obsesja Eve". Scenariusz napisał razem z Jackiem Thronem. Ten wcześniej współtworzył popularny brytyjski serial dla młodzieży "Skins". Do tego zdobył także nagrodę Tony za sztukę "Harry Potter i Przeklęte Dziecko". Twórcy tym razem zdecydowali się wpleść w fabułę prawdziwe postaci historyczne i wydarzenia, do których doszło w jednej z londyńskich fabryk w 1888 roku. W pracach towarzyszyła im także Millie Bobby Brown.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: