W filmie "Harry Potter" zagrał Toma Riddle'a. Aktor ma już 44 lata i wygląda zupełnie inaczej

Tom Marvolo Riddle jest znany większości fanów Harry'ego Pottera jako Lord Voldermort. W ekranizacji "Komnaty Tajemnic" w jego rolę wcielił się Christian Coulson. Jak po 20 latach od premiery się zmienił?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tom Riddle po raz pierwszy pojawił się w filmie "Harry Potter i Komnata Tajemnic". Wówczas w jego rolę wcielił się Christian Coulson. Dziś aktor ma 44 lata i zmienił się nie do poznania. 

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Great September, czyli kilkanaście scen, ponad sto zespołów oraz spotkania przedstawicieli kultury i biznesu

Zagrał Toma Riddle'a w wieku 23 lat. Fani chcieli innego aktora

Początkowo, wybór Christiana Coulsona jako odtwórcy postaci 16-letniego Toma Riddle'a, spotkał się ze sporym sprzeciwem fanów. Entuzjaści serii książek o Harrym Potterze uważali, że aktor jest po prostu za stary do tej roli. Daniel Radcliffe, grający tytułowego bohatera, jest od niego młodszy o 10 lat.

 

Jak się okazało, głosy przedwczesnej krytyki były zupełnie zbędne. Filmowy Tom Riddle niczym nie odstawał od postaci wykreowanej przez J.K Rowling. Do dziś fani Harry'ego Pottera utożsamiają postać z Christianem. 

Jak dzisiaj wygląda filmowy Tom Riddle? Aktor zmienił się nie do poznania. Niedawno świętował urodziny

Charyzmatyczna kreacja młodego Lorda Voldemorta nadal pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych ról w karierze Caulsona. Nie był to natomiast jego debiut. Wcześniej występował na deskach brytyjskiego Państwowego Teatru Młodzieży i Broadwayu. W ostatnim czasie aktora można było zobaczyć jeszcze w takich produkcjach jak "Mozart w miejskiej dżungli" czy "High Fidelity". 

Poza aktorstwem Christian zajmuje się również fotografią. Swoją pasją chętnie dzieli się w mediach społecznościowych. 3 października Caulson obchodził 44. urodziny. 

 
Więcej o: