Nie tylko "Historia Jeffreya Dahmera". Oto filmy oparte na faktach, które mrożą krew w żyłach

Poczucie strachu i grozy dla wielu odbiorców kina bywa fascynujące, stąd popularność takich gatunków jak thiller czy horror. Jednak to produkcje oparte na prawdziwych wydarzeniach cieszą się największym zainteresowaniem. Oto niektóre filmy i seriale oparte na faktach!

Przerażające historie oparte na faktach, choć wzbudzają grozę, stają się obiektem fascynacji i zaciekawienia. Nic więc dziwnego, że serial Netflixa o Jeffreyu Dahmerze w krótkim czasie zyskał popularność.

Seryjny morderca z Milwaukee. Historia Jeffreya Dahmera

Na platformie streamingowej Netflix dostępny jest miniserial biograficzny "Dahmer Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" opowiadający o słynnym kanibalu z Milwaukee, który w latach 1979-1991 dopuścił się zamordowania i zgwałcenia 17 mężczyzn i nastolatków. Historia mordercy, w której poznajemy przyczyny jego dewiacji, porusza również temat dyskryminacji rasowej czarnoskórych obywateli USA, z powodu której Dahmer przez wiele lat pozostawał na wolności.

 

Na Netflixie jest dostępny również serial dokumentalny "Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera", w którym sam morderca opowiada o swoich zbrodniach.

Zobacz wideo Jeden z najbardziej znanych seriali o seryjnych mordercach - "Dexter" [ZWIASTUN]

Wywiad w celi śmierci, czyli "Rozmowy z mordercą: taśmy Teda Bundy'ego". Najsłynniejszy morderca w historii USA

Tedy Bundy to postać, której chyba nie trzeba przedstawiać. Jeden z najsłynniejszych seryjnych morderców w historii USA, skazany na śmierć za zabójstwo 30 kobiet. Zanim stanął przed wymiarem sprawiedliwości, dwukrotnie udało mu się uniknąć kary. Przed wykonaniem wyroku, Bundy udzielił wywiadu w celi śmierci, w którym przedstawił swoją perspektywę dokonanych zbrodni. "Rozmowy z mordercą: taśmy Teda Bundy'ego" są dostępne na Netflixie.

 

Tajemnica zabójstwa z 1982 roku. Czy poznamy w końcu prawdę?

Historia milionera podejrzewanego o zabójstwo żony i sąsiada w 1982 roku, od ponad 30 lat była zagadką. Wszystko zmieniło się za sprawą produkcji HBO "Przeklęty: Życie i śmierć Roberta Dursta", która rzuciła nowe światło na wydarzenia sprzed lat. Przed kamerą twórców serialu stanął nawet sam podejrzany, Robert Durst, który zdecydował się przerwać milczenie i odnieść się do zarzutów.

 

Seryjny morderca w Londynie. Historia doskonałego manipulatora, Johna Christie 

Hisoria Johna Reginala Christie, mordercy i nekrofila, budzi przerażenie. Jego problemy zaczęły się w dzieciństwie, które naznaczone było przemocą ze strony despotycznego ojca. John wyrósł na hipochondryka i obsesyjnie nienawidził kobiet. W latach 40. w Londynie pozbawił życia co najmniej 8 kobiet, które zwabił do swojego mieszkania. Przez długi czas skutecznie odsuwał od siebie podejrzenia, a w jedno z morderstw wrobił nawet swojego sąsiada. Na podstawie tych wydarzeń powstał film „Dom przy Rillington Place 10".

 

Nie tylko mordercy, ale też morderczynie. "Monster", czyli przerażająca historia Aileen Wournos 

O Aileen Wuornos zrobiło się głośno w 2003 roku za sprawą filmu „Monster" w reżyserii Patty Jenkins. Wuornos została skazana na śmierć za zabójstwo 6 mężczyzn, zaś jednego nie zdołano jej udowodnić. Historia biseksualnej morderczyni jest przerażająca. Wyrzucona z domu za pocałunek z rówieśniczką nastolatka zaczęła się prostytuować. Pierwszego zabójstwa dokonała w samoobronie - zabiła jednego z klientów, gdy brutalnie ją zaatakował.

 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl.

Więcej o: