"Czarna pantera: Wakanda w moim sercu" jeszcze przed premierą do zobaczenia w kinie [REPERTUAR HELIOSA]

Już w najbliższy weekend na ekranach kin Helios zagoszczą premierowe pokazy wyczekiwanej produkcji Marvela "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Wśród tytułów, na które warto zwrócić uwagę, znajdują się także polskie produkcje takie jak "Prorok", "Listy do M. 5" i "Cicha ziemia". Sieć przygotowała również propozycje dla fanów projektów specjalnych, w tym Kina Konesera, maratonów filmowych oraz Kina Kobiet!

Film "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" w reżyserii Ryana Cooglera, wyprodukowany przez Kevina Feige'a i Nate'a Moore'a, wejdzie do kin przedpremierowo już w najbliższy czwartek, 10 listopada. Po śmierci króla T'Challi, królowa Ramonda, Shuri, M’Baku, Okoye i Dora Milaje stają w obronie swojego ludu przed interwencją światowych mocarstw. Otwierając nowy rozdział swojej historii, mieszkańcy Wakandy łączą siły z War Dog Nakią i Everettem Rossem, by wytyczyć nowy kierunek dla swojego królestwa. W wybranych kinach film będzie prezentowany także w wersji z ukraińskim dubbingiem.

Przy okazji tej premiery w ramach Nocnych Maratonów Filmowych 11 listopada na wielki ekran powróci pierwsza część produkcji Marvela.

Zobacz wideo "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" - zwiastun

Co jeszcze?

Kolejna nowość - "Prorok" - to opowieść o Prymasie Wyszyńskim, realizowana w Polsce i we Włoszech. Producentem wykonawczym filmu na Półwyspie Apenińskim był Riccardo Neri, odpowiedzialny za wybitne produkcje takie jak serial HBO "Nowy Papież", a także "Gangi Nowego Jorku" czy "Krucjata Bourne’a". Film opowiada historię Prymasa Tysiąclecia, przywódcy duchowego, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka.

Z kolei w najnowszej odsłonie popularnej serii "Listy do M." widzowie zobaczą kolejne perypetie ulubionych bohaterów. Z czym zmierzą się tym razem? Szczepan i Karina uwikłają się w bitwę o spadek. Przy okazji, na własnej skórze, sprawdzą czy "z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach"? Mel stanie na drodze innego, niekoniecznie "świętego" Mikołaja. Słabo znoszący samotność Wojciech, całkiem przypadkowo, pozna sympatycznego wigilijnego oszusta. To oczywiście nie wszystko. W tej części pojawią się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie. W środę 16 listopada fanki Kina Kobiet będą mogły zobaczyć tę polską komedię romantyczną w swoim ulubionym cyklu.

Także 16 listopada w ramach projektu Helios na Scenie w wybranych kinach na wielkim ekranie wyemitowany zostanie na żywo porywający spektakl "The Royal Ballet: A Diamond Celebration". Projekt muzycznych transmisji powstał nie tylko z myślą o koneserach sztuki, lecz także o osobach, które po raz pierwszy będą miały szansę zetknąć się z taką formą widowiska.

Na dużym ekranie ciągle można też oglądać animację "Nel i tajemnica kurokota". Nel i jej gang ruszają na misję ratowania królestwa Mgiełkogrodu z rąk przebiegłego Tristana, który przemienia przyszłego króla w... kurokota.  

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

14 listopada w Kinie Konesera zaprezentowany zostanie francuski dramat "Pasażerowie nocy". W noc wyborczą 1981 roku na ulice Paryża wychodzą zwolennicy nowego prezydenta. W tym samym czasie Elisabeth po odejściu męża zostaje sama z dwójką dzieci. Znajduje pracę w audycji radiowej i poznaje tam Talulah, bezdomną nastolatkę, którą zaprasza do swojego domu. Dzięki niej Talulah po raz pierwszy doświadcza rodzinnego ciepła i opieki. Wkrótce dziewczyna znika, lecz jej potrzeba wolności wpłynie na życie Elisabeth i jej bliskich, którzy nabiorą pewności siebie i podejmą ryzyko, zmieniające bieg ich życia.

Natomiast 17 listopada w ramach cyklu Kultura Dostępna na fanów polskiego kina czeka dramat "Cicha ziemia". Anna i Adam wynajmują wakacyjny dom na słonecznej włoskiej wyspie. Na miejscu okazuje się, że wymarzona willa nie spełnia ich oczekiwań, a wyspa boryka się z brakiem wody. Obecność wynajętego do naprawy basenu robotnika rozpocznie nieoczekiwany łańcuch niepokojących zdarzeń. W pozornie zgodnym małżeństwie do głosu dojdą mroczne instynkty i głęboko skrywane emocje.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina