Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Prezes Warner Bros. David Zaslav przyznał na spotkaniu z inwestorami, że w planach ma rozwój posiadanych przez studio franczyz. Oznacza to, że najprawdopodobniej doczekamy się kontynuacji historii Supermana, a także filmów z uniwersum "Harry'ego Pottera". Jednak, aby powstały kolejne produkcje ze świata przygód młodego czarodzieja, wytwórnia musi porozumieć się z J.K. Rowling.
Nie tak dawno J.K. Rowling stanęła w ogniu krytyki. Wszystko za sprawą jej tweetów kpiących z niebinarności i podważających konieczność używania neutralnie płciowego języka. Przez swoje komentarze, autorka popularnej serii została okrzyknięta transfobką przez użytkowników serwisu.
Co więcej, opinię internautów poparły także gwiazdy grające w ekranizacjach jej powieści. Sam Daniel Radcliffe napisał do Rowling list otwarty, który następnie został opublikowany na stronie The Trevor Project - fundacji zajmującej się zapobieganiu samobójstwom osób LGBT+.
Co prawda, Rowling nie pojawiła się w produkowanym przez HBO "Powrocie do Hogwartu", a jej nazwisko zostało prawie całkowicie usunięte ze zwiastunów do najnowszych produkcji z uniwersum o "Harrym Potterze". Jednak, jak podaje sama wytwórnia, między Warner Bros. a autorką nie ma niezgody.
Pozostaje zadać pytanie, co w planach ma Warner Bros. "Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledoore'a" przyniosła o połowę mniej zysków, niż zakładało studio. Ten wynik może sprawić, że wytwórnia zaprzestanie pracy nad kolejnymi dwoma częściami. Jednak filmy z Eddiem Redmaynem w roli głównej to nie jedyne wyjście Warner Bros.
Chris Columbus, reżyser "Kamienia Filozoficznego" i "Komnaty Tajemnic" otwarcie mówi o chęci powrotu do filmów z uniwersum magii i czarodziejstwa. Mężczyzna chciałby przenieść na wielkie ekrany sztukę "Harry Potter i Przeklęte Dziecko".