Powstaną kolejne filmy o Harrym Potterze? Wytwórnia chce współpracować z J.K. Rowling

Prawie każdy film z uniwersum "Harry'ego Pottera" był finansowym sukcesem dla Warner Bros. Nie można się więc dziwić, że studio planuje nadal tworzyć produkcje opierające się na świecie z książek J.K. Rowling. Prezes wytwórni przyznał na spotkaniu z inwestorami, że planuje współpracować z autorką.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Prezes Warner Bros. David Zaslav przyznał na spotkaniu z inwestorami, że w planach ma rozwój posiadanych przez studio franczyz. Oznacza to, że najprawdopodobniej doczekamy się kontynuacji historii Supermana, a także filmów z uniwersum "Harry'ego Pottera". Jednak, aby powstały kolejne produkcje ze świata przygód młodego czarodzieja, wytwórnia musi porozumieć się z J.K. Rowling.

Zobacz wideo Wszyscy wiemy, jak zmienili się główni bohaterzy "Harry'ego Pottera". Drugoplanowych postaci dziś nie poznacie!

Warner Bros chce współpracować z J.K. Rowling. Co z kontrowersjami wokół autorki?

Nie tak dawno J.K. Rowling stanęła w ogniu krytyki. Wszystko za sprawą jej tweetów kpiących z niebinarności i podważających konieczność używania neutralnie płciowego języka. Przez swoje komentarze, autorka popularnej serii została okrzyknięta transfobką przez użytkowników serwisu.

Co więcej, opinię internautów poparły także gwiazdy grające w ekranizacjach jej powieści. Sam Daniel Radcliffe napisał do Rowling list otwarty, który następnie został opublikowany na stronie The Trevor Project - fundacji zajmującej się zapobieganiu samobójstwom osób LGBT+.

Co prawda, Rowling nie pojawiła się w produkowanym przez HBO "Powrocie do Hogwartu", a jej nazwisko zostało prawie całkowicie usunięte ze zwiastunów do najnowszych produkcji z uniwersum o "Harrym Potterze". Jednak, jak podaje sama wytwórnia, między Warner Bros. a autorką nie ma niezgody.

Reżyser pierwszych części "Harry'ego Pottera" chce nagrać kolejny film. O jaką książkę chodzi?

Pozostaje zadać pytanie, co w planach ma Warner Bros. "Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledoore'a" przyniosła o połowę mniej zysków, niż zakładało studio. Ten wynik może sprawić, że wytwórnia zaprzestanie pracy nad kolejnymi dwoma częściami. Jednak filmy z Eddiem Redmaynem w roli głównej to nie jedyne wyjście Warner Bros. 

Chris Columbus, reżyser "Kamienia Filozoficznego" i "Komnaty Tajemnic" otwarcie mówi o chęci powrotu do filmów z uniwersum magii i czarodziejstwa. Mężczyzna chciałby przenieść na wielkie ekrany sztukę "Harry Potter i Przeklęte Dziecko".  

Więcej o: