Czy Brendan Fraser dostanie za tę rolę Oscara? Zwiastun "Wieloryba" już jest

"Wieloryb" to najnowszy film Darren Aronofsky'ego, który miał premierę we wrześniu na festiwalu filmowym w Wenecji. Od razu zrobiło się o nim głośno ze względu na główną rolę Brendana Frasera, którą wielu krytyków bardzo chwali. W sieci właśnie znalazł się oficjalny zwiastun produkcji.

Głównym bohaterem "Wieloryba" jest Charlie (Brendan Fraser) - nauczyciel literatury, który prowadzi zajęcia online, jednocześnie nie włączając swojej kamery. Dopiero w dorosłym życiu zaakceptował to, że jest gejem, a jego partner krótko przed rozpoczęciem akcji filmu umiera. Charlie załamuje się i ucina wszystkie kontakty towarzyskie. Spędza czas w samotności, a jedynym wypełnieniem pustki dla niego jest jedzenie. W końcu dostaje zapaści i przestaje wierzyć w powrót lepszych dni. Jedyną rzeczą, którą chce jeszcze zrobić, to naprawić kontakt z córką Ellie (Sadie Sink).

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 127

Triumf Brendana Frasera w "Wielorybie"

Aktor odgrywający główną rolę na wrześniowej premierze na festiwalu w Wenecji otrzymał sześciominutową owację na stojąco. Aktor nie krył łez i kilkakrotnie przytulał Aronofsky'ego podczas długiej owacji. W pewnym momencie próbował opuścić teatr, ale wybuchy klaskania nie pozwoliły mu na to i został, kłaniając się w stronę publiczności. 

Aby wcielić się w postać głównego bohatera, Fraser musiał spędzać sześć godzin dziennie na fotelu charakteryzatorskim. Do roli Charliego musiał przybrać na wadze i dodatkowo nosić ciężki kombinezon, który dodawał mu wagi na ekranie.

 

Po premierze w Wenecji wiele krytyków chwaliło przede wszystkim rolę Brandona Frasera, ale sam film zyskał mieszane oceny. W serwisie Rotten Tomatoes obecnie znajduje się 74 recenzji, w tym 53 pozytywne i 21 negatywne, co daje 72% procent pozytywnych recenzji. 

Aktualnie cały czas większość ludzi skupia się na wielkim powrocie Frasera na wielki ekran i uważają, że jego kreacja Charliego może okazać się faworytem do wygrania Oscara w kategorii "najlepsza rola męska".

W filmie u boku Brendana Frasera zagra Sadie Sink, znana ze Stranger Things, która wcieli się w córkę głównego bohatera. W obsadzie "Wieloryba" znajdują się także Hong Chau, Samantha Morton i Ty Simpkins.

Polska premiera odbędzie się 9 listopada podczas tegorocznej edycji American Film Festival we Wrocławiu. Dokładna premiera w polskich kinach nie jest jeszcze znana.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: