Polska aktorka zagrała w "The Crown" Netfliksa! Kim jest Joanna Ignaczewska?

Na Netfliksie dostępny jest już nowy sezon serialu "The Crown", w którym rolę księżnej Diany zagrała aktorka polskiego pochodzenia, Elizabeth Debicki. Okazuje się, że to niejedyna Polka, która wzięła udział w produkcji. Kim jest Joanna Ignaczewska?

Na platformie streamingowej Netflix pojawił się długo wyczekiwany 5. sezon serialu "The Crown". Fabuła rozpoczyna się w 1992 roku i skupia się przede wszystkim wokół postaci księżnej Diany. Opowiada o jej wewnętrznych rozterkach, burzliwych relacjach z księciem Karolem oraz pozostałymi członkami rodziny królewskiej. Tłem wydarzeń są nowe wyzwania polityczne, przed którymi staje Elżbieta II sprawująca w tamtym czasie rządy od niespełna 40 lat.

Polka w "The Crown"! Joanna Ignaczewska w obsadzie produkcji Netfliksa

Drugi odcinek najnowszego sezonu „The Crown" z pewnością zaskoczył niejednego polskiego widza. W pierwszych minutach pojawia się język polski! Wszystko za sprawą Joanny Ignaczewskiej, która w serialu wcieliła się w rolę reporterki pochodzącej z Polski.

 

Choć rola Polki jest epizodyczna, to z uwagi na charakter sceny, z pewnością zostanie w pamięci na długo. Aktorka wystąpiła u boku Jonathana Pryce, który w tym sezonie gra postać księcia Filipa. Bohaterka Ignaczewskiej przeprowadzała wywiad z księciem, który z zapałem opowiadał o powożeniu, czyli swojej nowej sportowej pasji. Reporterka rozmawia z nim po angielsku, lecz z bardzo wyraźnym polskim akcentem. Po skończonym wywiadzie zwraca się do członków ekipy w naszym ojczystym języku. 

Kim jest polska reporterka z "The Crown"? Co wiemy o Joannie Ignaczewskiej?

Joanna Ignaczewska przez dwa lata uczęszczała do Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Następnie swoje umiejętności aktorskie kształciła w prestiżowej szkole Lee Strasberga w Nowym Jorku. Jednak swoje życie związała z Wielką Brytanią. Aktorka przeprowadziła się do Londynu, gdzie od lat mieszka i realizuje się zawodowo. Na swoim koncie ma ponad 100 różnorodnych ról, zarówno filmowych, jak i telewizyjnych, a także kilka ciekawych projektów powstałych przy współpracy z BBC. Ignaczewska zagrała w polskich produkcjach takich jak "Chyłka. Oskarżenie", "Klinika samotnych serc", "M jak miłość" czy "Kryminalni". Jej kreacje aktorskie możemy podziwiać również w wielu filmach, m.in. w "Dark Signal" czy "Olivia's Kick".

Zobacz wideo Netflix pokazał zwiastun do piątego sezonu "The Crown". Zaczyna się od pożaru

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: