Dorastali na oczach widzów. Jak zmieniły się dziecięce gwiazdy polskich produkcji?

Pracę na planie zaczęli, gdy byli jeszcze dziećmi. Przez lata dorastali na oczach widzów. Jak zmieniły się dziecięce gwiazdy, które znamy z polskich produkcji?

Nie od dziś wiadomo, że dziecięcy aktorzy wzbudzają szczególną sympatię i zainteresowanie widowni. W polskich produkcjach nie brakuje przykładów aktorów i aktorek, którzy po raz pierwszy na planie pojawili się mając zaledwie kilka lat. Wiele znanych nam gwiazd zdobyło zainteresowanie publiki będąc jeszcze dziećmi. Jak zmienili się na przestrzeni lat dziecięcy aktorzy? Zobaczcie sami!

Siedmioletnia Michalina z "Tylko mnie kochaj", czyli Julia Wróblewska! Czym teraz zajmuje się aktorka?

Chyba każdy kojarzy uroczą blondwłosą dziewczynkę, która zdobyła serca widzów rolą w komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj". Julia Wróblewska ma już 24 lata! Choć obecnie Julia nie zajmuje się aktorstwem, to na swoim koncie ma udział w produkcjach takich jak "Och Karol 2", "Piąta pora roku" czy "Listy do M". Młoda aktorka przez lata wcielała się w postać Zosi w "M jak miłość".

Julia wróblewskaJulia wróblewska kadr z filmu 'Tylko mnie kochaj' reż. Ryszard Zatorski; instagram.com/juleczkaaa_jula

Zaraźliwy śmiech i błyskotliwe odpowiedzi. Mateusz Pawłowski jest już pełnoletni!

Zanim otrzymał rolę Kacperka w "Rodzince.pl", wystąpił w "Szansie na sukces" w odcinku z zespołem De Mono. Swoje umiejętności sprawdzał również w dubbingu podkładając głos do tytułowego bohatera filmu "Pinokio" oraz użyczając głos jednemu z bohaterów komedii "Uwolnić Mikołaja". Na dużym ekranie pojawił się po raz pierwszy w 2017 roku w filmie "Dwie korony", w którym wcielił się w postać młodego Maksymiliana Kolbe. Mateusz Pawłowski obecnie przygotowuje się do egzaminów w szkole teatralnej.

Mateusz PawłowskiMateusz Pawłowski kadr z serialu 'Rodzinka.pl' reż. Patrick Yoka; instagram.com/mateopawlowski

Niesforny starszy brat. Rola Kuby otworzyła mu drzwi do showbiznesu

Zanim otrzymał rolę Kuby w "Rodzince.pl", Adam Zdrójkowski grał w kilku filmach i serialach. Jednak rola jednego z synów Boskich, przyniosła mu największą rozpoznawalność. W 2021 roku zajął trzecie miejsce w 15. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo". Młody aktor zagrał w filmie "Furioza", "Święta inaczej" oraz "Krime Story. Love Story".

Adam ZdrójkowskiAdam Zdrójkowski Fot. Rafał Malko / Agencja Wyborcza.pl; instagram.com/adam_zdrojkowski

Zosia, czyli przyjaciółka Kacperka Boskiego. Kolejne odkrycie z „Rodzinki.pl"

Emilia Dankwa dołączyła do obsady serialu "Rodzinka.pl" jako przyjaciółka najmłodszego syna Boskich, Kacperka. Obecnie Emilia ma 17 lat i może się pochwalić rolami w serialu "Belfer 2" czy w filmie "Być jak Kazimierz Deyna".

Emilia DankwaEmilia Dankwa kadr z serialu 'Rodzinka.pl' reż. Patrick Yoka; instagram.com/emiliadankwa_official

Jak zmienił się Jakub Jankiewicz? Młody aktor ma się czym pochwalić

Choć ma dopiero 19 lat, to jego dorobek budzi zdumienie. Talent Jakuba Jankiewicza po raz pierwszy mogliśmy podziwiać w serialu fabularnym "Chichot losu", w którym aktor zagrał postać Karola Gazdy. Na ekranach kin pojawił się dzięki roli w "Listach do M". Na swoim koncie ma role w serialach telewizyjnych takich jak "M jak miłość", "Prosto w serce" czy "Czas Honoru". Jakub nie zwalnia tempa. Aktor zagrał w dwóch dużych produkcjach: "Babilon. Raport o stanie wojennym" oraz "Dzieci z Windermere", a to dopiero początek jego kariery!

Jakub JankiewiczJakub Jankiewicz Fot. Artur Zawadzki / East News; instagram.com/ jankiewiczofficial

Od filmu Wajdy, do wielkiej kariery. Wiktorii Gąsiewskiej nie trzeba nikomu przedstawiać

Mając 5 lat, zadebiutowała rolą w "Rodzinie zastępczej". Później pojawiła się w kilku innych produkcjach, grając epizodyczne role. W wieku 8 lat stanęła na planie filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy, w którym zagrała córkę rotmistrza Andrzeja, Weronikę. Na dużym ekranie Wiktoria pojawiła się w produkcjach takich jak "Lejdis", "Afonia i pszczoły", "Baby Bump" czy "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Zagrała w wielu telewizyjnych serialach, m.in. „Przyjaciółkach" czy "Będzie dobrze kochanie", jednak widzowie kojarzą ją głównie z roli Agaty z "Rodzinki.pl". Wiktoria Gąsiewska ma już 23 lat i jest aktywna zawodowo.

Wiktoria GąsiewskaWiktoria Gąsiewska kadr z filmu 'Katyń' reż. Andrzej Wajda; instagram.com/wiktoria_gasiewska

Zobacz wideo „W lesie dziś nie zaśnie nikt" z Julią Wieniawą - zwiastu

Muzyka czy aktorstwo? Kim jest Iga Kreft, niegdysiejsza ulubienica „M jak miłość"?

Iga Kreft zadebiutowała w serialu "M jak miłość" w roli Uli, adoptowanej córki Hanki i Marka Mostowiaków. Brała udział w produkcjach takich jak „Do dzwonka", "Na wspólnej" czy "Sala samobójców". Obecnie Iga skupiła się na swojej drugiej pasji, czyli muzyce. Pod pseudonimem Ofelia wydała swoją debiutancką płytę w 2019 roku. Jej kolejny album ukazał się we wrześniu tego roku.

Iga KreftIga Kreft kadr z serialu 'M jak miłość'; instagram.com/ofeliaigakrefft

Serialowa siostra Uli Mostowiak. Czym dzisiaj zajmuje się Marcjanna Lelek?

W "M jak miłość" debiutowała również Marcjanna Lelek, która przez lata grała Natalię Mostowiak. Początkowo miała w planach pójść w ślady ojca, aktorka Marka Lelka, jednak ostatecznie wybrała inną drogę. Marcjanna jest studentką Wydziału Reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi i spełnia się artystycznie po drugiej stronie kamery.

Marcjanna LelekMarcjanna Lelek Fot. Diana Domin / East News; instagram.com/marcjannalelek

Wojtuś Chodakowski, czyli kolejna młoda gwiazda telewizyjnego serialu!

Zdaje się, że "M jak miłość" to kopalnia młodych talentów. Feliks Matecki swoją przygodę z planem również rozpoczął rolą w słynnym serialu. Pojawił się także w "Dziewczynach ze Lwowa" oraz w dramacie "Adwokat" w reżyserii Piotra Gołębiowskiego. Poza aktorstwem Feliks interesuje się sportem. Z jego mediów społecznościowych wiemy, że gra w piłkę nożną oraz trenuje taekwondo.

Feliks mateckiFeliks matecki instagram.com/feliksmatecki

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: