Justyna nadal przeżywa to, co zrobił jej Henry Cavill. To jednak nie nasz pierwszy Wiedźmin [POPkultura]

Na ekrany kin wchodzi "Czarna pantera: Wakanda w moim sercu", jest też kilka propozycji do obejrzenia w domowym zaciszu oraz ciekawych książek. Nie mogłyśmy jednak tak szybko odpuścić Henry'emu Cavillowi, więc wracamy do sprawy wymiany Wiedźmina, a potem cofamy się nawet do listopada 2002 roku.

Henry Cavill rozmawiał z Justyną Bryczkowską z Gazeta.pl w związku z premierą filmu "Enola Holmes 2" (tu zobaczycie tę rozmowę) i słowem nie wspomniał, że żegna się z rolą Geralta. Naszym zdaniem nie usprawiedliwia go nawet milionowa klauzula w kontrakcie, którą zapewne podpisał.

Zobacz wideo O Wiedźminie, i to nie jednym

Jakie premiery?

Jeśli chodzi o nowości, to tu mamy dla was trochę więcej informacji:

"Czarna pantera: Wakanda w moim sercu" wchodzi na ekrany kin 11 listopada. Gdy nagrywałyśmy ten odcinek, jeszcze nie było pokazu prasowego. Tu znajdziecie zatem nie tylko słowo o nadziei na dobre kino, ale i informację, czy zostały spełnione

Już 10 listopada premierę w HBO Max ma "Angielka". W tym filmie krzyżują się drogi Eliego Whippa, emerytowanego zwiadowcy i członka plemienia Pawnee, i Cornelii Locke, Angielki pragnącej zemścić się na człowieku, który jej zdaniem odpowiedzialny jest za śmierć jej dziecka. Fanów polskich seriali pewnie zainteresuje powrót "Skazanej", a jeśli wolicie dokumenty, to warto zwrócić uwagę na "Wulkan miłości", o którym też wspominamy w "POPkulturze". Dodamy, że jego bohaterowie byli obecni z kamerą przy 150 erupcjach wulkanów na całym świecie i że choć od początku znamy koniec tej historii, i tak można oglądać z zainteresowaniem produkcję National Geographic, którą pokaże Disney+.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

No i są też dwie książki.

Czy da się uciec od swojego pochodzenia? Jak pragnienie awansu społecznego wpływa na kolejne pokolenia? I czy nasze życie mogą kształtować ci, którzy odeszli, zanim się urodziliśmy? Wokół tych pytań krążą rozważania noblistki Annie Ernaux w trzech autobiograficznych prozach składających się na zbiór "Bliscy". To trzy mikropowieści: nowy przekład "Miejsca" wydanego w latach 80., "Pewna kobieta" oraz "Inna dziewczyna". A druga nasza propozycja łączy miłość do seriali i książek. Andy Greene zabiera bowiem czytelników za kulisy "The Office" ("Biura").

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: