"Ja już wiem, o czym będzie". Cezary Pazura mówi o trzeciej części "Kilera"

Całkiem możliwe, że wkrótce powstanie trzecia część kultowego filmu "Kiler". Potwierdził to Cezary Pazura - aktor, który zagrał główną rolę w poprzednich częściach. Przyznał, że aktualnie trwają pracę nad scenariuszem do filmu.

Komedia sensacyjna "Kiler" w reżyserii Juliusza Machulskiego uważana jest za jeden z najbardziej kultowych polskich filmów powstałych po 1989 roku. W kinach obejrzało go około dwóch milionów widzów, a w rankingu Top 500 Filmwebu znajduje się na 158. miejscu z oceną 7,7/10.

Film z 1997 roku opowiada o warszawskim taksówkarzu Jerzym Kilerze, w którego wciela się Cezary Pazura. Główny bohater zostaje przypadkowo wzięty za płatnego zabójcę i trafia do aresztu. To sprawia, że jego życie już nigdy nie będzie takie samo.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 130

"Kiler 3" może pojawić się już niedługo 

Film osiągnął wielki sukces i już po dwóch latach zdecydowano się nakręcić jego kontynuację pt. "Kiler-ów 2-óch", która także przypadła do gustu widzom oraz krytykom. Od wielu lat mówiło się także o trzeciej części filmu, ale dopiero teraz pojawiły się nowe informacje.

Cezary Pazura w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział, że już trwają prace nad scenariuszem do trzeciej części "Kilera":

Ja bym chciał, ale potrzebny jest dobry pomysł, dobry scenariusz. Rozmawiałem z Juliuszem Machulskim, który jest bardzo za tym, żeby to powstało, ale on nie chce tego robić. Może podjąć się roli opiekuna merytorycznego, mentora, ale chce, żeby ktoś inny spojrzał na to świeżym okiem

- To musi być inny film, równie dobry, ale nie taki sam. Ja już wiem, o czym będzie – zdradził. - Jest kilka podmiotów, które chciałyby zrealizować trzeciego „Kilera" i nie wiem, jaką oni mają wizję. Ale my mamy już od dawna pomysł, który rozpisujemy dość skrupulatnie – zaznaczył.

Aktor wspomniał także, że inspiracją do stworzenia trzeciej części "Kilera", była nowa odsłona kultowego filmu z Tomem Cruisem, czyli "Top Gun: Maverick". - Nie wierzyłem, że to się może udać, chociaż już w Cannes było świetne przyjęcie i oklaski na stojąco. (...) To nowoczesny film, inny od tamtego i właśnie tak trzeba zrealizować trzeciego "Kilera" – podsumował.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: