Filmy o miłości: najbardziej wzruszające produkcje zagraniczne i zabawne polskie komedie

Interesują Cię najpiękniejsze filmy o miłości? Wśród nich odnajdziesz kilka wzruszających produkcji hollywoodzkich, jak i pełne humoru polskie komedie. Jeśli rozglądasz się za romantycznymi historiami, które możesz obejrzeć z drugą połówką czy przyjaciółkami, nie pomiń tytułów, wymienionych w tym artykule.

Film o miłości: "To właśnie miłość" ("Love Actually"), reż. Richard Curtis, 2003

Najlepszy film o miłości na wspólny wieczór? Hollywoodzka produkcja "To właśnie miłość" jest idealną propozycją dla każdego, kto lubi opowieści w świątecznym klimacie. W obsadzie pojawia się prawdziwa plejada gwiazd – Alan Rickman, Hugh Grant, Liam Neeson, Colin Firth, Bill Nighy, Chiwetel Ejiofor, Emma Thompson, Keira Knightley. Film prezentuje dziesięć historii z życia mieszkańców Londynu, które mają miejsce w okresie przedświątecznym.

Podczas oglądania "To właśnie miłość", widzowie poznają kilku bohaterów, których łączy jedno – każdy chce kochać, być kochanym lub poszukuje swojej miłości. Wśród postaci, przedstawionych w filmie, odbiorcy poznają między innymi: zakochaną w swoim żonatym szefie sekretarkę, nowego premiera, któremu serce zaczyna bić mocniej, gdy spotyka specjalistkę od cateringu, pisarza, zakochanego w swojej sprzątaczce, czy też mężczyznę, który jest zakochany w żonie swojego najlepszego przyjaciela.  

Najpiękniejsze filmy o miłości: "Pamiętnik" ("The Notebook"), reż. Nick Cassavetes, 2004

Jeśli chcesz zobaczyć najpiękniejsze filmy o miłości, koniecznie włącz "Pamiętnik" w reżyserii Nicka Cassavetesa. Wzruszająca opowieść, zrealizowana na podstawie powieści autorstwa Nicholasa Sparksa o tym samym tytule, przybliża losy dwójki młodych ludzi, których uczucie zostaje wystawione na próbę.

Siedemnastoletnia Allie (Rachel McAdams) pochodzi z zamożnej rodziny. W czasie wakacji w Seabrook, nastolatka spotyka pracującego w fabryce mężczyznę, Noaha Calhouna (Ryan Gosling). Młodzi ludzie zakochują się w sobie, jednak ich uczucie nie znajduje zrozumienia u rodziców dziewczyny. Wakacyjny romans okazuje się jednak być czymś więcej, a zauroczony Allie Noah każdego dnia wysyła do ukochanej listy. Po kilkunastu latach Allie ponownie spotyka Noaha. Kobieta jest jednak zaręczona z Lonem Hammondem, którego poznała podczas pracy w szpitalu w czasie wojny.

Zobacz wideo Musimy porozmawiać o Henrym Cavillu i "Wiedźminie"

Najlepsze filmy o miłości: "Jeden dzień", ("One day"), reż. Lone Scherfig, 2011

Najlepsze filmy o miłości to przede wszystkim najbardziej wzruszające obrazy, które na długo zapadają w pamięci odbiorców. Jedną z takich historii przybliża "Jeden dzień" w reżyserii Lone Scherfig.

Film przedstawia historię Emmy (Anne Hathaway) i Dextera (Jim Sturgess), którzy zaprzyjaźniają się w noc ukończenia szkoły – 15 lipca 1988 roku. Ona jest kobietą z wielkimi ambicjami, która marzy o tym, by zmieniać świat na lepsze, natomiast on pochodzi z bogatej rodziny i lubi dobrą zabawę. Dzień, w którym Emmy i Dexter się poznają okazuje się wyjątkowy, dlatego przyjaciele postanawiają, że będą spotykać się ze sobą każdego roku, zawsze 15 lipca. Od tej pory Emma i Dexter zawsze spędzają wspólnie ten jeden jedyny dzień, podczas którego opowiadają sobie o swoich sukcesach, partnerach i rozczarowaniach.

Najlepsze filmy miłosne: "Czas na miłość" ("About Time"), reż. Richard Curtis, 2013

Jeśli lubisz oglądać najlepsze filmy miłosne, nie przegap znakomitej produkcji w reżyserii Richarda Curtisa, który zaskakuje widzów mieszanką komedii, romansu, fantastyki i dramatu, którą prezentuje w filmie pt. "Czas na miłość".

Tim Lake (Domhnall Gleeson) kończy właśnie dwadzieścia jeden lat, a tym samym dowiaduje się, że może podróżować w czasie. Ojciec mężczyzny (Bill Nighy), przybliża mu rodzinną historię i zdradza sekrety podróżowania w czasie. Tim postanawia wykorzystać swój dar, by zdobyć serce pięknej Mary (Rachel McAdams). Już wkrótce młodzi ludzie zakochują się w sobie, jednak podróże w czasie okazują się przynosić zaskakujące skutki. 

Zobacz też: Filmy o miłości - prawdziwe romanse na ekranie. Ckliwe historie i gorące nowości

Filmy o miłości 2022: "Redeeming Love", reż. D.J. Caruso

Nowe filmy o miłości? 2022 rok przyniósł fanom romantycznych opowieści kilka nowych tytułów, wśród których znalazł się romans, oparty na bestsellerowej powieści autorstwa Francine Rivers –  "Redeeming Love".

Film skupia się na losach Angel (Abigail Cowen). Dziewczyna trafia w dzieciństwie do domu lekkich obyczajów. W pełnym nienawiści sercu kobiety odzywa się jednak zupełnie nowe uczucie, gdy na jej drodze pojawia się Michael Hosei (Tom Lewis).

Polskie filmy o miłości: najlepsze tytuły

Rozglądając się za romantycznymi propozycjami na wieczór spędzony wspólnie z partnerem, nie można pominąć zabawnych komedii. Polskie filmy o miłości być może nie są tak spektakularne jak hollywoodzkie produkcje, jednak również mają wielu sympatyków. Wśród licznych propozycji w tym gatunku można odnaleźć kilka tytułów, które po prostu trzeba zobaczyć. 

"Zakochani", reż. Piotr Wereśniak, 2000            

Film w reżyserii Piotra Wereśniaka to jedna z nieco starszych propozycji komediowych, przedstawiająca historię miłosną. Mimo upływu lat obraz wciąż bawi wielu widzów, którzy chętnie powracają do opowieści o pięknej Zofii (Magdalena Cielecka) i Mateuszu (Bartosz Opania).

Zosia to prawdziwa uwodzicielka, która dobrze wie, jak zawrócić mężczyźnie w głowie. W dodatku jest nie tylko piękna, ale i inteligentna, a przy tym potrafi doskonale wykorzystywać swoje atuty. Bohaterka z łatwością dostaje od swoich adoratorów drogie prezenty, jednak pewnego dnia trafia na Mateusza. Okazuje się, że przystojny mężczyzna również korzysta ze swojego uroku, by wyciągać pieniądze od bogatych kobiet.

"Nigdy w życiu!", reż. Ryszard Zatorski, 2004

Kolejną znakomitą komedią romantyczną prosto z polskiego kina, jest "Nigdy w życiu!" w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. Produkcja została zainspirowana bestsellerową powieścią autorstwa Katarzyny Grocholi.

Bohaterką tej historii jest Judyta (Danuta Stenka). Kobieta mieszka w Warszawie wraz z mężem Tomaszem (Jan Frycz) i nastoletnią córką Tosią (Joanna Jabłczyńska). Pewnego dnia wychodzi na jaw, że Tomasz ma romans. Początkowo załamana Judyta postanawia wziąć się w garść i całkowicie zmienić swoje życie. Kobieta postanawia wybudować swój wymarzony dom na wsi i przeprowadza się do niego wraz z Tosią. Wkrótce w jej życiu pojawia się również przystojny Adam (Artur Żmijewski).

"Planeta Singli", reż. Mitja Okorn, 2016

Poszukując najzabawniejszych komedii romantycznych nie można pominąć filmu w reżyserii Mitaja Okorna – "Planeta Singli" z 2016 roku.

Produkcja przybliża losy uroczej romantyczki, Ani (Agnieszka Więdłocha). Kobieta marzy o prawdziwej miłości, jednak nie należy do zbyt pewnych siebie osób. Podczas walentynkowego wieczoru Ania natrafia na prawdziwego showmana, Tomka (w tej roli Maciej Stuhr), który proponuje jej, by została uczestniczką jego programu.

Zobacz też: Filmy kostiumowe - które z nich warto obejrzeć?

Więcej o: