Czy w trzeciej części ponownie zobaczymy Siarę? Szykuje się powrót "Kilera"

Cezary Pazura, który odgrywał tytułową postać w filmie "Kiler", jakiś czas temu powiedział, że trzecia część filmu może powstać już niedługo. Inspiracją do rozpoczęcia prac nad kontynuacją polskiego hitu była kolejna część serii "Top Gun", która odniosła duży sukces.

Cezary Pazura wciela się w głównego bohatera "Kilera". Jest nim warszawski taksówkarz Jerzy Kiler, który zostaje przypadkowo wzięty za płatnego zabójcę. Pewnego dnia budzi go brygada antyterrorystyczna, która przyjechała go aresztować. Na tę wiadomość reaguje Siara, w którego wciela się Janusz Rewiński. Jest grubą rybą świata przestępczego i na wieść o zatrzymaniu Kilera organizuje błyskawiczną akcję i odbija go z rąk policji. To sprawia, że jego życie już nigdy nie będzie takie samo.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Dwa lata po premierze pierwszej części, reżyser Juliusz Machulski zdecydował się stworzyć kontynuację, czyli "Kiler-ów 2-óch". Oba filmy przez lata obejrzało mnóstwo widzów i mają dobre oceny. Uważane są za jedne z najbardziej kultowych polskich komedii, które zostały stworzone po 1989 roku.

Zobacz wideo Popkultura odc. 130

Cezary Pazura o planach na "Kilera 3" 

Cezary Pazura w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział, że już trwają prace nad scenariuszem do trzeciej części "Kilera". Myślano już o niej długi czas, ale dopiero sukces kontynuacji filmu "Top Gun" zainspirował Pazurę do wznowienia prac nad nim. Aktor ma już nawet pomysł, jak trzecia część powinina wyglądać:

To musi być inny film, równie dobry, ale nie taki sam. Ja już wiem, o czym będzie. Jest kilka podmiotów, które chciałyby zrealizować trzeciego „Kilera" i nie wiem, jaką oni mają wizję. Ale my mamy już od dawna pomysł, który rozpisujemy dość skrupulatnie

Aktor zdradził także, że rozmawiał na ten temat z reżyserem, czyli z Juliuszem Machulskim. Jednak ten mu wyznał, że popiera pomysł powrotu, ale sam nie chce się tym zajmować. Powiedział, że może być kimś w rodzaju opiekuna merytorycznego, ale wolałby, żeby ktoś inny spojrzał na to "świeżym okiem".

Czy w nowej części pojawi się Siara?

Poza tym wielu widzów zastanawia się, czy w najnowszej odsłonie pojawi się także jeden z ulubionych bohaterów tego filmu, czyli Stefan "Siara" Siarzewski, w którego wcielał się Janusz Rewiński. Takie pytanie także otrzymał Cezary Pazura, który wyznał, że nie ma teraz z aktorem kontaktu.

Rewiński wiele lat temu wyprowadził się ze stolicy i zerwał kontakty ze światem filmu i telewizji. Uważał, że jego zawód się skończył i być może nastąpił koniec jego kariery. Pazura nie kryje, że tęskni za swoim kolegą z planu, ale i rozumie jego decyzję:

Mnie bardzo żal tego, że on się wycofał. Jest taki moment w życiu każdego artysty, że ma dosyć...

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: