Christina Appelgate dostała gwiazdę w Hollywood. Ceremonia odsłonięcia była poruszająca

Christina Appelgate dostała swoją gwiazdę na słynnym Hollywood Walk of Fame. Ceremonia odsłonięcia płyty była jej pierwszym publicznym wystąpieniem od chwili, gdy wyjawiła, iż choruje na stwardnienie rozsiane. Podczas wydarzenia towarzyszyli jej Katey Sagal i David Faustino, czyli serialowi Peg i Bud ze "Świata według Bundych" "Nie jesteś sama, jesteśmy tu wszyscy z tobą. Kochamy cię" - zaznaczyła podczas swojego poruszającego przemówienia Sagal, a Faustino podkreślił, że jest "nieustraszona".

Christina Appelgate podczas ceremonii odsłonięcia jej gwiazdy na Hollywood Walk of Fame po raz pierwszy publicznie pokazała się z laską - aktorka ze względu na wygodę wystąpiła boso. Kiedy wchodziła na podium, by wygłosić przemówienie, musiała skorzystać ze wsparcia serialowej mamy Katey Sagal, która pomagała jej pokonać kondygnację i utrzymać potem równowagę.

Zobacz wideo Seriale, które na zawsze zmieniły telewizję [RANKING]

Christina Appelgate wystąpiła pierwszy raz publicznie od diagnozy

"Nie mogę stać zbyt długo, więc podziękuję ludziom, którym naprawdę muszę podziękować" - zaczęła przemówienie aktorka, która nie stroniła w nim także od żartów. Ze śmiechem skomentowała np. że bardzo typowe dla Katey Sagal jest skupianie na sobie uwagi w takich momentach jak ten. Appelgate nie odniosła się bezpośrednio do swojej choroby, ale wspomniała o diagnozie, którą otrzymała latem 2021 roku, później też sama nazwała się "niepełnosprawną panią" - relacjonuje Yahoo.com. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Najważniejszą osobą na świecie jest moja córka" - zaznaczyła gwiazda produkcji takich jak "Świat według Bundych" czy "Jesteś martwa". "Jesteś cenniejsza, niż zdajesz sobie sprawę. Czuję się rozanielona każdego dnia, kiedy się budzę i mogę zabrać cię do szkoły. Dziękuję, że przez cały ten czas przy mnie stoisz" - opowiadała. Po czym rozładowała napięcie żarcikiem:

Och, przy okazji, jestem chora. Nie zauważyliście? Nawet nie noszę butów! Powinniście się z tego zaśmiać.

Podkreśliła, że z powodów zdrowotnych nie będzie już zajmowała się aktorstwem. Zwróciła się wtedy do Katey Sagal i Davida Faustino - ich wspólny serial "Świat według Bundych" był pierwszym dużym sukcesem w karierze Appelgate: Podoba mi się to, że razem z wami zaczęłam. Następnie powiedziała do Lindy Cardellini, z którą zagrała w "Jesteś martwa" i producentki tego serialu Liz Feldman, kontynuując wypowiedź - "Oraz to, że skończyłam z waszą dwójką. Dziękuję wam z głębi serca, jesteście wspaniali".

Christina Applegate już wcześniej informowała, że pomimo konieczności zrezygnowania z aktorstwa, chciałaby zajmować się produkcją filmową, choć nie może spędzać długich dnia na planie filmowym - czytamy na ew.com. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Jak się okazuje, po latach  wspólnej pracy Appelgate ciągle mówi "mamo" do Katey Sagal. Ta ostatnia w przemówieniu podkreślała, jak dzielna jest aktorka - poczynając od tego, jak w 2008 roku zniosła leczenie nowotworu piersi:

Widziałam cię w chwilach twoich największych sukcesów, które podkopały ekstremalne wyzwania. Ale ty sobie z tym poradziłaś, dzielnie niesiesz ten ciężar na ramionach i się nie załamujesz. Nieustannie cię kocham, śmieję się z tobą i uczę się od ciebie. Nie jesteś sama. Jesteśmy tu z tobą. Kochamy cię.

Pierwotnie ceremonia miała odbyć się w 2020 roku, ale została przełożona z powodu pandemii. Applegate nie ukrywała, że była zdenerwowana tym wydarzeniem. W rozmowie z "Variety" podkreślała: "Teraz moje życie wygląda zupełnie inaczej. Ludzie zobaczą minie po raz pierwszy jako niepełnosprawną osobą, to bardzo trudne. Dla mnie termin sprzed dwóch lat byłby znacznie lepszy!".

Christina Applegate w trakcie zdjęć do trzeciego sezonu serialu "Jesteś martwa" dowiedziała się, że ma stwardnienie rozsiane. To nieuleczalna i stale postępująca choroba układu nerwowego, na którą nie ma lekarstwa - leczenie polega na łagodzeniu i spowalnianiu objawów oraz łagodzeniu dolegliwości. Prace wstrzymano na pięć miesięcy, ale aktorka pomimo druzgoczącej diagnozy oraz znaczących problemów z poruszaniem się, była zdeterminowana, by dokończyć ostatnią serię produkcji, która przyniosła jej nominację do nagrody Emmy. Efekty jej pracy oglądać będzie można od 17 listopada na platformie Netflix. Jak podkreślają recenzenci - pomimo tego, że Applegate podczas leczenia przybrała 20 kg i miała na planie znaczące problemy z poruszaniem, zdjęcia do serialu udało nakręcić się tak, że choroby prawie nie widać. Makabrycznym zbiegiem okoliczności w scenariuszu na długo przed postawieniem diagnozy aktorki opisano szpitalne leczenie jej bohaterki.

Więcej o: