"Pamiętnik księżniczki": powstaje trzecia część! Czy zobaczymy w niej Anne Hathaway?

"The Hollywood Reporter" donosi, że Disney wyraził zgodę na realizację kolejnej części wielkiego filmowego hitu "Pamiętnik księżniczki". Niektóre szczegóły zostały już ujawnione, lecz wciąż nie jest jasne, czy odtwórczynią głównej roli pozostanie Anne Hathaway.

"Pamiętnik księżniczki" to oparta na powieści Meggin Cabot komedia, która miała premierę w 2001 roku. Film okazał się dużym sukcesem i przyniósł popularność Anne Hathaway, która zagrała główną rolę. Dwa lata później pojawiła się kolejna część przygód tytułowej bohaterki, a już niebawem rozpoczną się zdjęcia do trzeciej części. Czy Hathaway ponownie zobaczymy w roli Mii?

"Pamiętnik księżniczki": od nieśmiałej nastolatki do spadkobierczyni tronu

Mia Thermopolis jest typową amerykańską nastolatką zakochaną w najpopularniejszym chłopaku w szkole. Marząc o wielkiej, romantycznej miłości nie wie, że wkrótce jej życie będzie jak sen. Wizyta matki jej ojca okazuje się czymś więcej niż zwykłym spotkaniem babci z wnuczką. Dziewczyna nigdy nie poznała taty, więc odwiedziny babci są dla niej niemałym zaskoczeniem. Jednak to dopiero początek niespodzianek. Okazuje się, że ojciec Mii pochodził z królewskiej rodziny władającej niewielkim państwem położonym w Europie, Genovii. Babcia dziewczyny oczekuje, że nastolatka zasiądzie na tronie i przejmie obowiązki królowej. Decyzja jest dla Mii trudnym wyborem.

 

Co wiadomo o trzeciej części kultowego filmu dla nastolatek? Nie są znane wszystkie informacje

Nie wiadomo kto wcieli się w rolę Mii Thermopolis w trzeciej części filmu. Być może będzie to Anne Hathaway, która niegdyś wyrażała chęć udziału w kontynuacji produkcji, jednak oficjalnych informacji jeszcze nie przekazano. 

Jej kariera nabrała tempa po tej roli, więc można przypuszczać, że dla odtwórczyni głównej roli byłby to poniekąd powrót do korzeni. — Wszyscy naprawdę chcemy, żeby to się udało. Nie chcemy się za to zabierać, dopóki wszystko nie będzie idealne, ponieważ kochamy tę historię tak samo, jak wy. Nic chcemy niczego ujawniać, zanim nie będziemy gotowi, ale pracujemy nad tym — mówiła w 2018 roku w programie "Watch What Happens Live with Andy Cohen".

 

Nie jest znany również reżyser kontynuacji, bowiem twórca dwóch poprzednich części, Garry Marshall, nie żyje. Natomiast potwierdzono, że za scenariusz filmu odpowiedzialna jest Aadrita Mukerji, która już rozpoczęła prace nad projektem. Producentką powstającej kontynuacji będzie Debra Martin Chase, która pracowała przy poprzednich częściach.

Zobacz wideo "The Old Man", wysoko oceniany serial z Jeffem Bridgesem niedługo w Disney+ [ZWIASTUN]

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: