Ona to on, a on to ona... Zobacz zwiastun filmu "Na twoim miejscu"

6 stycznia 2023 roku w kinach zadebiutuje film "Na twoim miejscu". Ma to być podnosząca na duchu komedia, w której zamiana ciał głównych bohaterów jest tylko pretekstem do opowiedzenia o tym, jak poznanie perspektywy drugiego człowieka może wpłynąć na jakość związków i relacji międzyludzkich.

W rolach głównych występują Paulina Gałązka i Miron Jagniewski. Partnerują im m.in. Maria Pakulnis, Magdalena Lamparska, Jan Frycz, Michał Czernecki i Delfina Wilkońska. Dziś prezentujemy zwiastun filmu.

Zobacz wideo "Na twoim miejscu" [ZWIASTUN]

Chcieli zmiany, nie zamiany!

Kaśka i Krzysiek - młode, atrakcyjne małżeństwo z uroczym synkiem i mieszkaniem w malowniczej okolicy. Wydaje się, że powinni być szczęśliwi, a jednak są na skraju rozwodu. Każdy dzień spędzają tak samo - na kłótniach. Aż do poranka, od którego muszą współpracować jak jeszcze nigdy dotąd. A wszystko przez zamianę ciał.

Wilk z Wall Street || Margot Robbie po "Wilku z Wallstreet" przeżyła kryzys: Już nie chcę tego robić

Od teraz Krzysiek jest Kaśką, a Kaśka Krzyśkiem. Każde z nich musi przejąć obowiązki tego drugiego i stawić czoła problemom, o których istnieniu wcześniej nie miało pojęcia. Czy to sprawi, że inaczej spojrzą na siebie nawzajem i nauczą się empatii? Zamiana ciał jest tylko wytrychem, z którego korzystają twórcy filmu, żeby móc powiedzieć kilka niebanalnych słów o współczesności. Paulina Gałązka mówi:

Ogromnie spodobało mi się to wyzwanie aktorskie. Po niezwykle kobiecych rolach, które wcześniej grałam, np. w filmie "Dziewczyny z Dubaju", zagrać faceta? Fantastyczna przygoda! Poza tym po zdjęciach próbnych wiedziałam, że projekt będzie miał wspaniałą energię i twórców. Ilość uwagi i przygotowanie reżysera po prostu mnie ujęły. Z Mironem już na tamtym etapie złapaliśmy chemię, a produkcja dbała o profesjonalną i twórczą atmosferę.

Beata Tyszkiewicz w 'Lalce' z 1968 roku Nie zdała matury, paliła jak smok. Jednak czegokolwiek się dotknie zamienia w klasę

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reżyserem "Na twoim miejscu" jest Antonio Galdámez, dla którego jest to pełnometrażowy debiut fabularny. Tak mówi o filmie:

Opowiedzieliśmy o relacji bohaterów w sposób dowcipny i wesoły, jednak ważne było dla mnie zawarcie także cieni, rzeczy trudnych do przepracowania i dających do myślenia. Praca nad różnymi tonami, ciągłe wyważanie proporcji między śmiechem a łzami – to był proces niezwykle ciekawy i inspirujący.

Za scenariusz filmu odpowiadają Łukasz Światowiec i Anna Bielak.

Więcej o: