Pamiętacie Buttlera z "Przeminęło z wiatrem"? Początkowo nie chciał przyjąć roli. Przekonały go pieniądze

Historia ich miłości to gotowy scenariusz na film. Choć Clark Gable był żonaty aż pięć razy, a małżeństwo z Carole Lombard trwało zaledwie 3 lata, to ich związek przedstawiano jako wzór prawdziwej, romantycznej miłości. Ich sielankowe życie zostało niespodziewane przerwane przez tragiczny wypadek.

Clark Gable był amantem kina, choć początkowo nic nie wskazywało na to, że odniesie sukces. Gdy postanowił spróbować swoich sił w szkole aktorskiej, twierdzono, że to marzenie ściętej głowy, a Gable nie ma predyspozycji na aktora. Wszystko zmieniło się za sprawą jednej z nauczycielek aktorstwa.

Pierwsza żona Gable’a była starsza od niego o prawie dwie dekady. Historia związku z nauczycielką

Josephine Dillon była nauczycielką aktorstwa i to ona zajęła się młodym adeptem kina. Nie tylko ćwiczyła z nim wymowę czy postawę, ale również zafundowała mu dentystyczne zabiegi. To dzięki niej pozbył się kompleksów i zauważono go w filmowym świecie. Wdzięczność za udzieloną pomoc popchnęła Clarka do małżeństwa ze starszą o 17 lat nauczycielką. Ich związek przetrwał 6 lat.

Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

Kolejne małżeństwo i rola w "Przeminęło z wiatrem". Jak Gable poznał Lombard?

Rok po rozwodzie aktor poślubił Marię Franklin. Kobieta była w nim szaleńczo zakochana, a on nieustannie ją zdradzał. Maria cierpliwie znosiła upokorzenia, dopóki na horyzoncie nie pojawiła się Carole.

Był rok 1938, gdy Gable otrzymał propozycję zagrania Rhetta Buttlera w "Przeminęło z wiatrem". Król Hollywood, bo tak o nim mówiono, początkowo nie chciał przyjąć roli, ale ostatecznie wysokie wynagrodzenie skłoniło go do wzięcia udziału w produkcji. Jak się później okazało, rola w melodramacie tylko ugruntowała jego pozycję w Hollywood i okazała się ogromnym sukcesem.

W tym czasie Gable nawiązał relację z Carole, którą poznał w 1925 roku na planie "Ben Hura". Mimo tego, że wciąż był żonaty, wszyscy kibicowali parze. Jego ówczesna żona nie mogła znieść uczucia, które połączyło go z młodą blondynką. Zaproponowała mu układ – zgodziła się na rozwód w zamian za pieniądze. Tuż po rozwodzie z Franklin, Gable i Lombard wyjechali do Arizony, gdzie sformalizowali swój związek. Do Hollywood powrócili jako małżeństwo.

Miłość jak z bajki. Sielanka nie trwała długo. Tragiczna śmierć Lombard

Obydwoje mieli za sobą wystawne i imprezowe życie, dlatego chcieli zaznać ciszy i spokoju. Zamieszkali w ranczo, położonym w jednej z dzielnic Los Angeles w Encino. Miejsce stało się ich oazą. Zajęli się hodowlą zwierząt, grą w brydża i jazdą konną. Para zaczęła nawet starać się o dziecko, ale ich plany pokrzyżował tragiczny wypadek.

Lombard wykorzystywała swoją popularność do nagłaśniania akcji charytatywnych, a gdy wybuchła II wojna światowa, zebrała aż 2 mln dolarów dla żołnierzy. Na transport powrotny do domu wybrała awionetkę. Niestety samolot rozbił się o górskie pasmo w Nevadzie i wszyscy pasażerowie zginęli.

Clark nigdy nie pogodził się ze stratą ukochanej żony. Do ostatnich chwil życia nosił wisiorek, który wykonał z fragmentu kolczyka żony znalezionego wśród szczątków samolotu. Po jej śmierci porzucił aktorstwo na jakiś czas i wstąpił do armii. 

Kolejne małżeństwa. Aktor nigdy nie poznał pierworodnego syna

Gable poślubił czwartą żonę 7 lat po śmierci Lombard, jednak małżeństwo przetrwało tylko trzy lata i aktor przyznawał, że nigdy nie kochał kobiety. Jego ostatnią, piątą żoną była modelka Kay Williams. Para spodziewała się dziecka, ale Gable zmarł nagle na zawał serca i nigdy nie poznał pierworodnego syna. Jego ciało spoczęło na cmentarzu Forest Lawn Memorial Park w Kalifornii obok Carole Lombard.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: