Poszlibyście do kina na "Policjantów z Warszawy"? Na szczęście 30 lat temu Machulski był za "Psami"

Ponieważ "Psy" Władysława Pasikowskiego miały premierę 30 lat temu (20 listopada wypada rocznica premiery), postanowiłyśmy na kilka minut do tej produkcji wrócić. Oczywiście, nie zapominamy też o nowościach.

Ile nagród w Gdyni zdobyły "Psy" i dlaczego na początku miały się nazywać "Policjanci z Warszawy"? Tego między innymi dowiecie się z nowego odcinka "POPkultury".

Zobacz wideo Popkultura: "Psy" i nowości

Premiery kinowe i nie tylko - trochę więcej o nowościach

W najbliższych dniach będzie można oglądać m.in. "Dead to me" z Christiną Applegate, "1899" i "Wednesday" (to propozycje Netfliksa), "Rozczarowaną" w Disney+, a w kinach "Chrzciny" oraz "Menu".

"Dead to Me" to pożegnanie z aktorstwem Christiny Applegate. Znana m.in. ze "Świata według Bundych" aktorka choruje na stwardnienie rozsiane. W rozmowie "The New York Timesem" przyznała, że dopiero teraz zdaje sobie sprawę, że pierwsze objawy pojawiły się jeszcze w czasie zdjęć do pierwszego sezonu produkcji. W trakcie sceny tanecznej straciła równowagę. Później zauważyła, że ma spore trudności, kiedy gra w tenisa. Uznała, że po prostu musi się bardziej przyłożyć. "Żałuję, że nie zwróciłam wtedy na to większej uwagi. Skąd miałam wiedzieć?" - zaznacza w rozmowie z okazji premiery trzeciego i ostatniego sezonu serialu "Jesteś martwa".  

Jeśli zainteresował was "1899" z Maciejem Musiałem w jednej z ról, to sprawdźcie, kto jeszcze znalazł się w obsadzie: Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Lucas Lynggaard Tønnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, Jose Pimentao, Isabella Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Fflyn Edwards, Alexandre Willaume i Anton Lesser. Serial ma być wielojęzyczną opowieścią, więc ich bohaterowie będą mówić w swoich ojczystych językach. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Natomiast ośmioodcinkowy "Wednesday" warto sprawdzić m.in. dlatego, że to debiut Tima Burtona ("Gnijąca panna młoda", "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street", "Frankenweenie", "Ed Wood") na małym ekranie. - Tim jak nikt inny potrafi pięknie opowiadać o outsiderach w stylu Edwarda Nożycorękiego, Lydii Deetz czy Batmana. Myślę, że Wednesday i jej przerażający znajomi z Akademii Nevermore nie mogli trafić lepiej - zachęcał Teddy Biaselli, dyrektor ds. seriali młodzieżowych i familijnych Netfliksa. W Disney+ powrócą natomiast bohaterowie "Zaczarowanej" - filmu z 2007 roku.

Więcej o: