Zrezygnował z roli agenta 007. Daniel Craig wyjawił powody tej decyzji. "To było konieczne"

Kiedy po raz pierwszy stanął na planie w roli Jamesa Bonda, miał 38 lat. Po roku od premiery ostatniej części wyjawił, co było powodem tej decyzji. Dlaczego Daniel Craig już więcej nie zagra agenta 007?

Seria o przygodach agenta 007 trwa od 60 lat. Po raz pierwszy w postać Jamesa Bonda wcielił się Sean Connery w filmie "Doktor No". W kolejnych produkcjach tę rolę zagrało pięciu różnych aktorów. Ostatnim z nich był Daniel Craig, który w postać głównego bohatera wcielił się w pięciu filmach z tej serii. Po ponad 15 latach od premiery pierwszej części z jego udziałem aktor ostatecznie pożegnał się z rolą Bonda. Wyznał, co było powodem jego decyzji.

Zobacz wideo Dlaczego tyle czekaliśmy na kolejną część przygód Jamesa Bonda? Winna nie tylko pandemia

Był agentem 007 przez 15 lat! Jak zaczęła się przygoda Craiga z rolą Jamesa Bonda?

Daniel Craig zagrał w wielu filmach i serialach, jednak to rola agenta 007 sprawiła, że zyskał ogromną rozpoznawalność. Po raz pierwszy w roli Jamesa Bonda pojawił się w filmie "Casino Royale" w 2006 roku. Mimo że produkcja jest uznawana za najlepszą z całej serii, to kolejne trzy części z jego udziałem, "Quantum of Solance", "Skyfall" i "Spectre", cieszyły się równie dużym zainteresowaniem widzów. Craig w roli Bonda wystąpił po raz ostatni w filmie "Nie czas umierać", którego premiera odbyła się w 2021 roku.

 

Daniel Craig o rezygnacji z roli Jamesa Bonda. Wyznał, co skłoniło go do tej decyzji

Informacja o tym, że Craig już więcej nie wcieli się w postać Jamesa Bonda, była dla fanów tej serii ogromnym zaskoczeniem. W rozmowie z "L.A. Times" aktor opowiedział o powodach tej decyzji. — To było ważne, a nawet konieczne, zarówno dla całej serii, jak i dla mnie, dla mojej własnej kariery aktorskiej — powiedział Craig.

Przyznał, że zakończenie tej przygody otwiera zarówno przed nim, jak i przed produkcją, nowe możliwości. — Teraz wszystko może się zacząć od nowa. A ja muszę zrobić sobie "reset" – wyznał aktor. Craig przyznał, że rola agenta 007 ugruntowała jego pozycję w filmowym świecie, lecz nadszedł czas, by pożegnać się z tą postacią i skupić się na innych wyzwaniach zawodowych. — Nie chcę już wracać do tego, co było. Jako aktor jestem bardzo szczęśliwy, że dotarłem do takiego etapu w mojej karierze, że mogę teraz wybierać, grymasić — przyznał w rozmowie.

"Glass Onion": już nie agent, lecz detektyw. Niebawem premiera nowego filmu z Craigiem w roli głównej

Już niedługo będziemy mogli podziwiać Daniela Craiga w drugiej części filmu "Na Noże". W komedii kryminalnej "Glass Onion" aktor ponownie wcieli się w postać detektywa Benoita Blanca, który na tropie rozwiązania zagadki trafi do luksusowej greckiej rezydencji, by wytypować prawdopodobnego sprawcę morderstwa. Produkcja będzie dostępna na Netflixie już od 23 grudnia.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: