Tomasz Kot opublikował zdjęcie zza kulis "Akademii Pana Kleksa". "Nie możemy się doczekać efektów"

Padł ostatni klaps na planie nowej odsłony filmu "Akademia Pana Kleksa" z Tomaszem Kotem w roli głównej. Aktor wspomina niezwykłą przygodę w magicznym świecie ekscentrycznego nauczyciela, Ambrożego Kleksa. Jak zmienił się do roli?

Na punkcie tego charyzmatycznego nauczyciela oszalały nie tylko dzieci, ale i dorośli. W filmowej adaptacji książki Jana Brzechwy w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego w tytułową rolę wcielił się znakomity aktor, Piotr Fronczewski. Premiera filmu odbyła się w 1984 roku i do dzisiaj uchodzi za kultowy polski film fantasy. Czy nowa produkcja także skradnie serca widzów?

Tomasz Kot w roli Ambrożego Kleksa! Jak zmienił się aktor?

W nowym filmie z tej kultowej serii w postać ekscentrycznego Ambrożego Kleksa wcieli się aktor Tomasz Kot, który na swoim koncie ma wiele znakomitych ról. Jednym z najsłynniejszych filmów z jego udziałem jest melodramat Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna", który otrzymał nominację do Oscara. W filmowych biografiach aktor wcielił się w rolę wybitnych postaci. Zagrał między innymi profesora Religę w filmie "Bogowie", a w "Skazany na bluesa" wcielił się w postać wokalisty zespołu Dżem, Ryszarda Riedla.

Reżyserem nowej "Akademii Pana Kleksa" jest Maciej Kawulski, który do tej historii podszedł w nieco bardziej nowoczesny sposób niż jego poprzednicy. Na zdjęciu Kot prezentuje się w zupełnie innej charakteryzacji niż ta, którą przed laty w tej samej roli miał Piotr Fronczewski. Pierwowzór Pana Kleksa także pojawi się w filmie, jednak dotychczas nie wiadomo jaką postać zagrał Fronczewski. Wiadomo również, że w główną rolę dziecięcą wcieli się nie chłopiec, lecz dziewczynka. Twórcy zapowiadają wiele innowacyjnych zmian, ale o tym przekonamy się zapewne dopiero w dniu premiery.

Zobacz wideo Tomasz Kot o roli w "Akademii Pana Kleksa": Najważniejsze to tego nie schrzanić

Zakończono zdjęcia do filmu. Tomasz Kot wspomina pracę na planie

Tomasz Kot na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował, że padł ostatni klaps na planie filmu o przygodach w magicznej szkole Pana Kleksa. Aktor wspomniał, jak pracowało mu się na planie.

Wczoraj w nocy zakończyłem okres zdjęciowy gigantycznej przygody, do której zaprosił mnie Maciej Kawulski. Było magicznie i cudownie! Były guziki i motyle!

Fani są zachwyceni jego obliczem w nowej roli, czemu dają wyraz w licznych komentarzach pod postem:

Najlepszy Polski aktor! Największe role nie są mu obce! Nie mogę doczekać!
Pan jest najlepszym aktorem, nie ma roli, której by Pan nie zagrał. Czekam na film!
Myślę, że idealny zastępca mistrza w pełnej krasie Pana Piotra Fronczewskiego!
Tylko Pan może zmierzyć się z pierwowzorem. Wiem, że na pewno wyszło coś magicznego
I już nie możemy się doczekać efektów tej przygody
 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: