Główny bohater w nowej bajce "Dziwny świat" jest homoseksualny. To przełom w historii Disneya

Już niebawem odbędzie się premiera animowanego filmu "Dziwny świat", w którym po raz pierwszy głównym bohaterem bajki jest homoseksualny nastolatek. To pierwszy taki wątek w produkcji Disneya. O czym będzie film?

Kinowa premiera nowej bajkiDisneya w reżyserii Dona Halla odbędzie się 25 listopada tego roku. Animacja będzie opowiadać o losach nastolatka, który jest homoseksualny. 

Niedługo premiera bajki "Dziwny świat". Bohater disneyowskiej produkcji jest homoseksualny

"Dziwny świat" to pełna przygód opowieść o wielopokoleniowej rodzinie Clade’ów. Animacja przeniesie nas do wyjątkowego uniwersum, w którym niestrudzeni bohaterowie wybierają się w podróż, stale poszukując niezwykłych przeżyć, emocji i wrażeń. Historia skupiać się będzie wokół syna Searchera i Meridian, 16-letniego Ethana. Nastolatek jest zakochany po uszy, a jego szkolną sympatią jest Diazo. Młodzi chłopcy wspólnie wyruszają na planetę Awalonia, by odkrywać jej fascynujące tajemnice.

Zobacz wideo "Dziwny świat" - zwiastun. Nowa produkcja Disneya w listopadzie w kinach

Twórcy filmu zabierają głos w sprawie homoseksualnego wątku. Co mówią o animacji?

Głosu głównemu bohaterowi produkcji, Ethanowi, użycza aktor Jaboukie Young-White, który otwarcie wypowiada się na temat swojej orientacji. Aktor przyznał, że taki film potrzebny był już wtedy, gdy on sam był dzieckiem i odkrywał swoją tożsamość, dlatego cieszy się, że mógł wziąć udział w tak ważnej i potrzebnej produkcji. — Bycie częścią tego było piękne i było czymś, co chciałbym zobaczyć, kiedy byłem w tym wieku — mówił w wywiadzie dla "Yahoo Entrainment".

Twórcy podkreślają, że wątek homoseksualnego bohatera w filmie nie ma na celu normalizowania różnorodności, a ich celem jest zwrócenie uwagi na to, że odmienność istnieje, jest naturalna i nie należy jej wypierać. — Ludzie wciąż używają słowa "normalizacja", ale nie musimy normalizować normalności. Tak po prostu jest. Powinniście zobaczyć kochającą rodzinę, która niesamowicie wspiera tożsamość dziecka — podkreśliła aktorka Gabrielle Union w rozmowie z "Variety".

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: