Zrobił film o Komendzie i "Wielką wodę". Jest zwiastun nowego filmu Jana Holoubka

Po doskonale przyjętym debiucie fabularnym "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" i światowym sukcesie serialu "Wielka woda" Jan Holoubek przygotowuje się do premiery kolejnego pełnometrażowego filmu. Jest zwiastun filmu "Doppelgänger. Sobowtór".

Holoubek, jak w kilku wcześniejszych przypadkach, inspiruje się prawdziwymi wydarzeniami. Reżyser zabierze widzów do lat 70. i 80.  

- To historia o dwóch mężczyznach, którzy z zupełnie różnych pobudek poszukują swojej tożsamości. Przez dłuższy czas nie wiedzą o swoim istnieniu, a są nierozerwalnie złączeni od samego początku. Jeden drugiemu ukradł tożsamość, drugi jej poszukuje, jednak to ten pierwszy orientuje się, że właściwie nie wie kim jest i że się zatracił w udawaniu kogoś innego - opowiada o filmie Jan Holoubek.

"Doppelgänger. Sobowtór" - zobacz teaser

 

Premiera produkcji TVN Warner Bros. Discovery zaplanowana jest na 24 lutego 2023 roku. Główne role w filmie reżyser powierzył Jakubowi Gierszałowi i Tomaszowi Schuchardtowi. Akcja filmu rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans (Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości jakie daje Zachód, wtapia się w lokalną społeczność jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską, natomiast Bitner (Schuchardt) mieszka w Sopocie, angażuje się w działalność "Solidarności" i prowadzi spokojne, rodzinne życie. Z pozoru ich życia są zupełnie inne, jednak łączy ich przeszłość oraz konieczność zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami.

"Doppelgänger. Sobowtór" to produkcja międzynarodowa z dużym rozmachem realizacyjnym. Na ekranie u boku Jakuba Gierszała, Tomasza Schuchardta zobaczymy między innymi Wiktorię Gorodeckają, Katarzynę Herman i Andrzeja Seweryna, a także zagraniczne gwiazdy - Emily Kusche, Joachima Raafa, Nathalie Richard i Jessikę McIntyre. Zdjęcia do filmu były kręcone w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Bydgoszczy i Toruniu.

Producentka Anna Waśniewska tak mówi o projekcie:

Współpraca Wschodu z Zachodem, zakazana namiętność Niemki (Emily Kusche) do Polaka (Jakub Gierszał), ryzykowne operacje śledcze - efekty kreacji aktorskich w realiach lat 70. i 80. będziemy oglądać już w następnym roku.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Projekt to 40 dni zdjęciowych, prawie 70 obiektów i około dwóch tysięcy statystów.

Zobacz wideo Wywiad z aktorami filmu "Wielka Woda"

Jan Holoubek jest jednym z najbardziej uznanych reżyserów młodego pokolenia, jego debiutancki film fabularny "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" zdobył wiele nagród i uznanie krytyków. Seriale "Rojst" oraz "Wielka woda" także odniosły duży sukces.

Więcej o: