"Dziwny świat" albo "Święta inaczej"? A jeśli nie film, to może mecz lub koncert na dużym ekranie [REPERTUAR HELIOSA]

W ciągu najbliższych dni nie tylko kinomani będą usatysfakcjonowani, ponieważ poza licznymi nowościami filmowymi w repertuarze Heliosa znajdą się niespodzianki dla sympatyków sportu oraz melomanów.

Piątkowa premiera "Dziwny świat" to oryginalna komedia przygodowa o trzech pokoleniach legendarnych odkrywców, które pokonują różnice wieku, odkrywając dziwny, cudowny, a nawet niekiedy wrogi świat. To podróż po niezbadanej krainie, w której fantastyczne stworzenia czekają na głównych bohaterów, którym towarzyszą niesforny żelkowaty stwór i kudłaty zwariowany pies. W wybranych kinach film będzie prezentowany także w wersji z ukraińskim dubbingiem.

W sobotni poranek 26 listopada animacja zostanie zaprezentowana w ramach Seansów Przyjaznych Sensorycznie, podczas których osoby z nadwrażliwością sensoryczną będą mogły obejrzeć film w warunkach stworzonych specjalnie z myślą o nich. Już dzień później produkcja Walt Disney Animation Studios pojawi się także w ramach cyklu "RMF Classic+ i Helios prezentują" gdzie przed pokazem widzowie zobaczą materiał filmowy opowiadający o ścieżce dźwiękowej z filmu. 

W filmie "Święta inaczej" główna bohaterka w przeddzień wigilii odkrywa romans męża i poukładany świat wali jej się na głowę. Ewa rzuca wszystko i wsiada do pierwszego lepszego pociągu w nieznane. Tropem zaginionej matki ruszają jej dzieci: nastoletni Dorian i jego starsza siostra Emma. Przedzierają się przez zaatakowany śnieżycą kraj, by odkryć zaskakującą prawdę.

Niezapomniane świętaNowy świąteczny film Netfliksa miał być powrotem Lindsay Lohan. Sprawdzam

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć jeszcze trzy inne polskie filmy. "Nie cudzołóż i nie kradnij" to szalona komedia gangsterska inspirowana najsłynniejszą księgą świata. Kolejna propozycja to komediodramat "Chrzciny", którego akcja koncentruje się wokół skłóconej rodziny i postaci matki próbującej wszystkich pogodzić. A w tle tytułowe chrzciny wnusia i początek stanu wojennego. Trzecią z rodzimych propozycji jest piąta już część "Listów do M.", w której znani bohaterowie powracają w towarzystwie nowych gwiazd i życiowych decyzji.

Kadr z bajkiGłówny bohater w nowej bajce Disneya jest homoseksualny

Na ekranach kin prezentowana jest kolejna część przygód słynnego psa i jego młodego kompana – "Bella i Sebastian: Nowe pokolenie" oraz kolejny film z uniwersum Marvela - "Czarna pantera: Wakanda w moim sercu". Przed fanami piłki nożnej z kolei kolejna dawka wielkich sportowych emocji. Najlepsze reprezentacje walczą o tytuł Mistrza Świata w Katarze. W sobotę 26 listopada na ekranach wybranych kin Helios zaprezentowany zostanie mecz polskiej reprezentacji z Arabią Saudyjską, a 30 listopada nasza drużyna narodowa zagra z Argentyną.

28 listopada w cyklu Kino Konesera zaprezentowany zostanie koreański dramat "Baby Broker". Dwaj główni bohaterowie, to tytułowi pośrednicy pomiędzy oknem życia, a rodzicami starającymi się o adopcję. Pomijają przy tym wszelkie procedury, inkasując duże pieniądze. Po jednego z niemowlaków do okna życia wraca jednak matka, co komplikuje plan zarobku, a na horyzoncie czai się już policja…

Zobacz wideo Niektóre piosenki świąteczne są wspaniałe. Niestety bywają też gorsze

30 listopada w wybranych kinach sieci odbędzie się kolejny seans z cyklu Helios na Scenie "NCT DREAM THE MOVIE: In A DREAM". Nowy film przedstawia pełne energii występy członków k-popowej grupy, zarejestrowane podczas drugiego koncertu na największym stadionie w Korei Południowej - Stadionie Olimpijskim w Seulu. Występ w tym miejscu to spełnienie marzeń dla wielu artystów.

1 grudnia w ramach cyklu Kultura Dostępna czeka na widzów komedia przygodowa "Detektyw Bruno". Oskar to miłośnik zagadek i fan serialu "Detektyw Bruno" ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka. Wpada na trop zabawy w poszukiwanie urodzinowego skarbu i postanawia wynająć najlepszego detektywa na świecie - Bruna.