Nie tylko komedie. Jaki film świąteczny warto zobaczyć? Poznaj ciekawe produkcje na Boże Narodzenie

Produkcje kojarzące się z Bożym Narodzeniem, to nie tylko "Kevin sam w domu". Jaki film świąteczny warto zobaczyć w ten magiczny czas? Poznaj listę tytułów na wigilię - od komedii po horrory. Każdy fan kina znajdzie na niej coś dla siebie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Filmy świąteczne kojarzą nam się przede wszystkim z rodzinnymi komediami. Jednak produkcje, które mocno nawiązują do Bożego Narodzenia, to nie tylko familijne hity. Poznaj najciekawsze tytuły, które warto zobaczyć w wigilię. 

Zobacz wideo "Niezapomniane święta" - świąteczna propozycja Netfliksa z Lindsay Logan i gwiazdą "Glee" [ZWIASTUN]

Kultowe komedie świąteczne. Te filmy rozbawią każdego

Święta komediami stoją. Z tej okazji warto wymienić kilka klasyków, które muszą pojawić się na ekranach w tym okresie. Oprócz kultowego "Kevina" nie można zapomnieć o hicie, jakim jest "To właśnie miłość". Produkcja z 2003 roku do dziś żyje w sercach wielbicieli kina na Boże Narodzenie. Jeśli także jesteś fanem tego gatunków filmów, to idealna propozycja dla ciebie. 

Seria filmów "Listy do M" goszczą w kinach i na telewizorach w każde święta. Nie można się jednak dziwić, polska komedia to idealny film na Boże Narodzenie. Seria szybko zyskała łatkę klasyka. Zobacz choć jedną część sagi i w tym roku.

 

Świąteczne filmy dla dzieci, to kategoria, o której również należy wspomnieć. Produkcje takie jak "Elf" bądź "Grinch: świąt nie będzie" to prawdziwe klasyki. Młodszych odbiorców warto zainteresuje także "Ekspres polarny". Animacja zachwyca nie tylko pięknymi obrazkami, ale także wzruszającą historią.

Alternatywne filmy świąteczne. Co obejrzeć w Boże Narodzenie?

"Szklana pułapka" w Stanach Zjednoczonych jest równie ważna co "Kevin sam w domu". Film co roku pojawia się na ekranach milionów odbiorców. Kultowa postać grana przez Bruce'a Willisa i fenomenalny Alan Rickman to świetni towarzysze świątecznej nocy.

Z nowszych produkcji warto zainteresować się tzw. świątecznymi horrorami. "Uważaj, kochanie" to jedna z propozycji tego typu. Nietypowy film z niespodziewanym twistem to idealna propozycja dla fanów produkcji z dreszczykiem. Wielbicieli klasycznych horrorów zaciekawi także "Krampus: Duch Świąt" - przerażająca adaptacja niemieckiej legendy o demonie karzącym niegrzeczne dzieci. 

 
Więcej o: