Pamiętacie Jęczącą Martę z "Harry'ego Pottera"? Aktorka Shirley Henderson skończyła właśnie 57 lat

Choć na swoim koncie ma pokaźny dorobek filmów i seriali, to znana jest głównie z roli Jęczącej Marty z dwóch filmów z serii o Harrym Potterze. Aktorka Shirley Henderson skończyła właśnie 57 lat. Zobaczcie, jak się zmieniła.

Zanim Shirley Henderson trafiła przed kamerę, prowadziła z tatą klub muzyczny, w którym jej ojciec występował. Następnie ukończyła London’s Guildhall School of Music and Drama. Debiut w telewizji zaliczyła w programie "Opportunity Knocks", w którym poszukiwano młodych i zdolnych ludzi.

Aktorka ma pokaźny dorobek artystyczny. Z jakich ról jest znana?

Pierwszą rolę otrzymała w serialu "Shadow of the Stone", w którym wcieliła się w postać Elizabeth Findlay. Zagrała w filmach t.j. "Dziennik Bridget Jones", "Doctor Sleep", "Intermission", "Bridget Jones: W pogoni za rozumem", "Chłód" czy "Zbuntowana księżniczka". W ostatnich latach wystąpiła w produkcjach t.j. "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie", "Chciwość", "The Nest". W tym roku pojawiła się na ekranach w komedii kryminalnej Toma George'a "Patrz jak kręcą", a na przyszły rok zaplanowana jest premiera komedii "The Trouble with Jessica" również z jej udziałem. 

Zobacz wideo Zjazd na 20-lecie Harry’ego Pottera. Jest pierwszy zwiastun

Mimo wielu zagranych ról, największą popularność zyskała, wcielając się w postać Marty Warren znanej widowni jako Jęcząca Marta w filmach "Harry Potter i Komnata Tajemnic" oraz "Harry Potter i Czara Ognia". Mimo że rola była epizodyczna, to swoją bohaterkę zagrała kapitalnie. Co ciekawe, jej postać w filmie była 13-letnią uczennicą, zaś Henderson, gdy po raz pierwszy wcieliła się w rolę Marty, miała 37 lat.

Shirley Henderson obchodzi urodziny. Jak teraz wygląda?

Na stronie na Facebook'u skierowanej do fanów uniwersum Harry'ego Pottera, pojawiła się informacja, że aktorka obchodziła urodziny. Shirley Henderson 24 listopada skończyła 57 lat. Zobaczcie, jak się zmieniła od czasu roli w filmach o młodym czarodzieju. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: