Film świąteczny - lista klimatycznych tytułów pod choinkę

Film świąteczny w zimowej scenerii to miły dodatek do magicznej atmosfery. Co warto obejrzeć w nadchodzące święta? Sprawdź z nami przegląd gorących nowości dla całej rodziny.

W wielu domach przygotowania do przerwy świątecznej rozpoczynają się od zimowego seansu. Co roku chętnie sięgamy do filmowej klasyki, ale w te święta zdecydowanie warto otworzyć się na nowe opowieści. Zapraszamy na przegląd gwiazdkowych filmów na sezon 2022/2023.

Zobacz wideo "Świat według Kiepskich" się skończył, więc wspominamy. Wiecie, że Ferdek wcale nie miał być Ferdkiem?

Filmy świąteczne - Netflix przygotował wiele nowości

Tematyka bożonarodzeniowa to prawdziwa perła w koronie streamingowych gigantów, wśród których filmowe karty nadal rozdaje czerwona platforma. Nowe filmy świąteczne Netflixa są już dostępne. Co warto zobaczyć w tym roku? Sprawdź z nami najciekawsze propozycje i zapowiedzi. 

Film świąteczny familijny - razem możemy wszystko 

Tytuły familijne potrafią zgromadzić przed ekranem kilka pokoleń. Wzruszający i zarazem zabawny seans to świąteczna tradycja wielu rodzin. Szukasz pomysłu na tytuł dla dzieci i rodziców? Sprawdź poniższe historie: 

 • ''Święta na jemiołowej farmie'' 

Zapracowany wdowiec z gromadką dzieci i magiczna farma pełna uroczych zwierzaków - to musi się udać? Film opowiada historię wyjątkowego spadku, który może odmienić życie rodziny o 180 stopni, ale czy wszyscy są na to gotowi? ''Święta na jemiołowej farmie'' to zabawna historia pełna rodzinnego ciepła z dużą dawką pozytywnej energii. 

 • ''Rodzina Clausów 2''  

Mocny kandydat w kategorii 7+, w sam raz na rodzinny wieczór w towarzystwie dobrego kina. Rodzina Clausów powraca z misją dostarczenia prezentów, jednak to z pozoru proste zadanie realizowane od pokoleń komplikuje się, gdy Jules przejmuje część obowiązków od dziadka. W ręce chłopca wpada list od pewnej dziewczynki, która ma wyjątkowe i bardzo trudne życzenie do spełnienia. Czy dziadek Jules'a ma rację? Nie wszystko, co złamane da się naprawić? ''Rodzina Clausów 2'' to film świąteczny familijny, który wzrusza i bawi do łez. 

Co jeszcze warto zobaczyć w tej kategorii? Poniżej zapowiedzi świątecznych kreskówek: 

 • ''Dzieciak Rządzki: Świąteczny Bonus'',
 • ''Scrooge: Opowieść wigilijna'', 
 • ''Pakiet akcji ratuje święta'',

Świąteczne filmy romantyczne - miłość w prezencie 

Okres gwiazdki to czas, kiedy praca przechodzi na drugi plan, aby zrobić miejsce uczuciom. Świąteczne filmy romantyczne opowiadają historie miłosne, które dają nadzieję na znalezienie swojej drugiej połówki. Które tytuły skradną serca widzów? 

 • ''Niezapomniane święta'' 

Filmowy powrót Lindsay Lohan, która wciela się w rolę rozpieszczonej córki hotelowego magnata. Bajkowe życie rudowłosej dziedziczki fortuny przerywa tragiczny upadek, który przenosi ją wprost do innego świata. Czy nowa miłość ma szansę wygrać z dotychczasowym stylem życia bez trosk i zmartwień? 

Niezapomniane świętaNiezapomniane święta Netflix

 • ''Dziennik Noel'' 

Historia poczytnego pisarza, który tuż przed świętami otrzymuje smutną wiadomość na temat swojej matki. W trakcie świątecznych porządków w rodzinnym domu spotyka kobietę, która z nieznajomej stanie się najbliższą sercu. Co kryje przeszłość tej niezwykłej dwójki? Odpowiedź znajduje się w dzienniku Noel. 

 

Film świąteczny romantyczny - miłosne poruszenie 

W kategorii film świąteczny romantyczny na uwagę zasługuje też ''Niespodziewany świąteczny gość''. Historia Hayley, której plany na Boże Narodzenie sypią się niczym domek z kart. W życiu kobiety pojawia się mężczyzna, który był powodem jej zerwania z dotychczasowym partnerem. Jak potoczy się ta historia?

Niespodziewany świąteczny gośćNiespodziewany świąteczny gość Screen YouTube.com / Megaplex Theatres

Biblioteka Netflixa kryje w sobie wiele miłosnych opowieści, poniżej kilka ciekawych tytułów w tej kategorii: 

 • ''Gwiazdka w pałacu'', 
 • ''Powrót do Christmas Creek'', 
 • ''Królewska zima'', 
 • ''Święta z Tobą'', 
 • ''Święta na zamówienie''

'Święta z tobą''Święta z tobą' Fot. Jessica Kourkounis/Netflix / Jessica Kourkounis/Netflix

Zobacz też: Komedie romantyczne dla młodzieży - najlepsze propozycje na święta

Więcej o: