Andrzej Seweryn nie miał szczęścia w miłości. Dopiero u boku piątej żony odnalazł spokój

Andrzej Seweryn jest jednym z najznakomitszych polskich aktorów. Choć od dekad realizuje się zawodowo, to prywatnie długo nie mógł zaznać szczęścia. Znalazł je dopiero u boku Katarzyny Kubackiej.

Z każdą kolejną kreacją aktorską udowadnia swój kunszt i umiejętności. Na swoim koncie ma wiele ciekawych ról. Aktor gra nie tylko w filmach i serialach, lecz także występuje na deskach teatru. Przełomem w jego w karierze był film Andrzeja Wajdy, "Ziemia Obiecana", w którym Seweryn wcielił się w postać Maksa Bauma. Na swoim koncie ma ponadto role w filmach, takich jak "Granica", "Różyczka" czy "Ostatnia rodzina". Niedawno zagrał w serialu "Królowa" Netflixa, w którym odgrywa rolę drag queen, udowodniając, że wciąż jest gotowy na wyzwania.

Studencka miłość. Byli małżeństwem trzy lata

Pierwszą żonę, Bogumiłę Blajfer, poznał podczas protestów w marcu 1968 roku. Obydwoje trafili do więzienia, z tą różnicą, że Seweryn wyszedł z niego po czterech miesiącach, a Blajfer po trzech latach. Wzięli ślub w 1970 roku, wówczas kobieta wciąż odbywała karę. Niestety, para nie dogadywała się, a gdy kobieta opuściła więzienie i zamieszkali razem, ich konflikty się nasiliły. Blajfer była zazdrosna o męża, nie akceptowała ról, w których grał z innymi kobietami. Rozwiedli się trzy lata po ślubie.

Miłość pomimo przeciwności. Związek z Krystyną Jandą

Kolejną wybranką była Krystyna Janda, którą aktor poznał w szkole teatralnej, gdzie przez dwa lata pracował jako wykładowca i asystent Tadeusza Łomnickiego. Rodzice Jandy także byli przeciwni jej relacji ze starszym kolegą. Mimo to Sewerynowi udało się zdobyć jej serce i w 1974 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Dwa lata później na świat przyszła ich córka, Maria.

Niestety, aktor nie odnalazł się w roli męża i ojca. Uciekał w pracę, a nawet zdecydował się na samotne wakacje w Bułgarii, co na dobre rozpoczęło kryzys w małżeństwie. Kres ich związku nastąpił po premierze filmu "Dyrygent", w którym obydwoje zagrali główne role. To wtedy Janda zrozumiała, że dla Seweryna najważniejsze jest aktorstwo, a nie rodzina. — Moje życie osobiste dostało wtedy pięścią w twarz. Gdy stykają się ze sobą dwie silne osobowości, chwilami może to być twórcze, a chwilami destrukcyjne. Granie najtrudniejszej roli w teatrze jest łatwiejsze niż bycie z kobietą — wspominał aktor po latach.

Emigracja. Kolejne nieudane małżeństwa

W 1980 roku Andrzej Seweryn wyjechał do Paryża, gdzie otrzymał angaż w l'École du Théâtre National de Chaillot. To we Francji poznał swoją trzecią żonę, Laurence Bourdil, którą poślubił w 1982 roku. Owocem tego związku był syn, Yann. Mimo początkowej fascynacji małżeństwo rozpadło się po pięciu latach.

Jego czwartą żoną była libańska aktorka, Mireille Maalouf. Para doczekała się syna, Maximiliena. Andrzej Seweryn cały czas pozostawał aktywny zawodowo zarówno za granicą, jak i w ojczyźnie. W 2015 roku rozwiódł się z Maalouf i zdecydował się wrócić do Polski na stałe.

Zobacz wideo Wywiad z Andrzejem Sewerynem, bohaterem "Królowej"

Piąta żona aktora. Czy Andrzej Seweryn w końcu znalazł szczęście?

Niedługo po czwartym rozwodzie Seweryn związał się z młodszą o 18 lat Katarzyną Kubacką, którą poznał w 2012 roku podczas wydarzenia kulturalnego w Maroku. Choć początkowo ich relacje były wyłącznie zawodowe, aktor szybko zrozumiał, że się zakochał. — Kasia mi się bardzo podobała, czułem, że jestem zakochany. Uznałem, że skoro los stawia przede mną taką kobietę, grzechem byłoby odrzucić tę szansę — mówił w wywiadzie dla Gali. Ich znajomość przerodziła się w przyjaźń, a w 2015 roku wzięli ślub. — Dzięki Kasi hamuję się w swoich zapędach artystycznych. Zacząłem znajdować czas na spotkania z rodziną, na wyjazdy, na wakacje z Marysią i wnukami — twierdził aktor.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: