Film o Świętym Mikołaju: poznaj tytuły pięciu produkcji, idealnych na zbliżające się Mikołajki

Nie możesz się doczekać, by obejrzeć film o Świętym Mikołaju? Na szczęście już niebawem Mikołajki! Trudno znaleźć lepszy powód do sięgnięcia po produkcję z udziałem sympatycznego brodacza, uwielbianego zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Poznaj tytuły najciekawszych komedii i filmów familijnych ze Świętym Mikołajem.

Najlepszy film o Świętym Mikołaju: "Święty Mikołaj"

Film o Świętym Mikołaju, który trzeba zobaczyć z okazji 6 grudnia? Do rankingu pięciu najciekawszych produkcji w tej tematyce należy obraz z 2007 roku – "Święty Mikołaj" w reżyserii Juha Wuolijoki. Sprawdź, o czym opowiada ten świąteczny film.

'Święty Mikołaj' w reżyserii Juha Wuolijoki'Święty Mikołaj' w reżyserii Juha Wuolijoki Screen YouTube.com / HD Retro Trailers

Młody Mikołaj traci rodzinę w wypadku, jednak nie zostaje sam. Chłopca przygarniają mieszkańcy wioski w Laponii i postanawiają, że każda rodzina będzie zajmować się nim przez pewien czas w roku. Wraz z nadejściem Bożego Narodzenia Mikołaj przenosi się do nowego domu. W podzięce za okazywaną mu dobroć pozostawia własnoręcznie wykonane zabawki dla dzieci rodzin, które się nim zajmują. Kiedy Mikołaj zaczyna uczyć się zawodu, trafia do stolarza. Pod czujnym okiem nauczyciela chłopak nabiera wprawy, tworząc coraz piękniejsze zabawki. Mentor Mikołaja nie lubi jednak dzieci, dlatego zakazuje mu wykonywania dla nich zabawek. Czy świąteczna tradycja zostawiania miłych upominków może zostać zagrożona?

Ciekawa historia o Świętym Mikołaju? Film "Cud na 34. ulicy" spodoba się każdemu

Interesuje Cię pełna ciepła, a przy tym niezwykła historia o Świętym Mikołaju? Film "Cud na 34. Ulicy" potrafi wprowadzić w bożonarodzeniowy klimat. Poszukując wyjątkowych produkcji w świątecznym klimacie nie możesz pominąć produkcji z 1994 roku, wyreżyserowanej przez Lesa Mayfielda.

W Święta Bożego Narodzenia kierowniczka sklepu, Dorey Walker (Elizabeth Perkins), zatrudnia Krissa Kringle’a (Richard Attenborough) na stanowisko Świętego Mikołaja. Okazuje się, że doskonałe pomysły mężczyzny szybko przyczyniają się do podwojenia zysków sklepu. Na dodatek, sympatyczny staruszek utrzymuje, że naprawdę jest Świętym Mikołajem, choć Dorey i jej sześcioletnia córka Susan (Mara Wilson) nie chcą mu uwierzyć. W końcu pojawiają się kłopoty – konkurencyjna firma zaczyna szukać sposobu, by skompromitować Krissa.

Zobacz wideo Nie tylko Święty Mikołaj. Zobacz, kto rozdaje prezenty w Europie

Zabawny film o Mikołaju: "Artur ratuje Gwiazdkę"

6 grudnia warto zebrać się z najbliższymi przed telewizorem, by obejrzeć wspólnie film o Mikołaju. Co może spodobać się zarówno małym, jak i starszym odbiorcom? Z całą pewnością pełna humoru komedia animowana okaże się w tym przypadku strzałem w dziesiątkę! Jedną z ciekawszych produkcji w tym gatunku jest historia młodszego syna Świętego Mikołaja, przedstawiona w filmie pt. "Artur ratuje Gwiazdkę" z 2011 (reż. Sarah Smith).

'Artur Ratuje Gwiazdkę''Artur Ratuje Gwiazdkę' 

Boże Narodzenie jest zagrożone! Wszystko przez zaginiony prezent, który może nie dotrzeć do czekającej na Mikołaja dziewczynki. Artur zrobi dosłownie wszystko, by uratować święta! Młodszy syn samego świętego rusza w szaloną wyprawę, w której towarzyszy mu jego dziadek – emerytowany Święty Mikołaj i pewna rezolutna Elfka.

Zobacz też: Komedie romantyczne dla młodzieży - najlepsze propozycje na święta

Film ze Świętym Mikołajem: "Śnięty Mikołaj"

Zobacz dobry film ze Świętym Mikołajem, który rozśmieszy Cię do łez. Przygotuj się na seans pełen humoru i wzruszeń, który umili znakomita obsada. "Śnięty Mikołaj" to kolejna propozycja, warta dodania do rankingu najciekawszych produkcji o Świętym Mikołaju. Komedia z 1994 roku w reżyserii Johna Pasquina sprawi, że Mikołajki nabiorą więcej kolorów. O czym opowiada ten film?

Scott Calvin (Tim Allen) jest trzydziestopięcioletnim businessmanem po rozwodzie. Mężczyzna spędza wigilijny wieczór z synem Charliem (Eric Lloyd). Ich spokój zakłóca jednak łoskot, który rozlega się w środku nocy. Okazuje się, że tajemniczy hałas spowodował Święty Mikołaj, który spadł z dachu. Teraz święta są zagrożone, a winowajcą całego zamieszania okazuje się Scott. Nie wszystko jednak stracone – Charlie prosi ojca, by spróbował uratować Boże Narodzenie. Tym sposobem mężczyzna przejmuje od Mikołaja jego płaszcz i wyrusza w podróż pełną zwariowanych przygód.

Lubisz filmy o Świętych Mikołajach? Zobacz koniecznie "Kronikę Świąteczną"

Filmy o Świętych Mikołajach potrafią rozbawić i poprawić humor. Rozglądając się za produkcjami, w których pojawia się uwielbiany przez wszystkich staruszek w czerwonym płaszczu i ze srebrzystą brodą, zdecyduj się na seans z bożonarodzeniowym hitem Netflixa – "Kroniką Świąteczną". Film z 2018 roku, wyreżyserowany przez Clay Kaytis to świetna propozycja dla całej rodziny.

Kroniki świąteczneKroniki świąteczne mat. promocyjne, Netflix

"Kronika Świąteczna" przedstawia historię rodzeństwa – Kate (Darby Camp) i Teddy’ego (Judah Lewis). Młodzi bohaterowie pragną zarejestrować Świętego Mikołaja (Kurt Russell) podczas jego pracy. Ich pomysł skutkuje jednak nieoczekiwanym wydarzeniem, które może zagrozić świątecznej tradycji. Aby temu zapobiec, Kate i Teddy rozpoczynają współpracę z Mikołajem oraz Elfami, chcąc naprawić swoje błędy i oczywiście… uratować Boże Narodzenie!

Zobacz też: "Listy do M. 5" - świąteczna komedia powraca. Premiera piątej części już wkrótce

Więcej o: