Kulisy powstawania Rączki w serialu "Wednesday". W nietypowego bohatera wcielił się iluzjonista

Fani twórczości Tima Burtona od kilku tygodni zachwycają się spin-offem kultowego filmu "Rodzina Addamsów". Serial "Wednesday" ma w sobie dużo magii i czarnego humoru. Nieodłącznym towarzyszem tytułowej bohaterki jest Rączka. Zdjęcia z planu ujawniają, kto się za nią kryje.

Fabuła serialu koncentruje się wokół bystrej i ekscentrycznej córki Gomeza i Motricii, Wednesday Addams. Aktorka wcielająca się w tytułową bohaterkę, Jenna Ortega, zachwyca na ekranie i doskonale odwzorowuje sarkastyczną nastolatkę. Na uwagę zasługuje również towarzyszący jej bohater. Mowa oczywiście o Rączce, która, wbrew wszelkim przypuszczeniom, nie została dodana w postprodukcji. Tę rolę powierzono rumuńskiemu iluzjoniście, Victorowi Dorobantu.

 

Tajemnice z planu serialu o przygodach Wednesday Addams. Netflix ujawnia szczegóły powstawania Rączki

Victor Dorobantu zadebiutował na ekranie rolą pomocnej Rączki. To on odpowiadał za zwinne poruszanie dłonią, która ratowała z tarapatów główną bohaterkę. Netflix docenił pracę aktora i poświęcił mu wpis na Twitterze, ujawniając zdjęcia zza kulis powstawania scen.

Gorące brawa dla Victora Dorobantu, niesamowitego aktora, który grał Rączkę w "Wednesday"

napisano na oficjalnym profilu Netflixa.

Na fotografiach widzimy magika, który uczestniczy w zdjęciach na planie, ubrany w niebieski kostium. Taki ubiór był koniecznością, by umożliwić grafikom usunięcie aktora z nagrań w procesie postprodukcji. Dorobantu na swoim profilu w mediach społecznościowych również podzielił się z fanami kilkoma kadrami, ujawniając proces tworzenia scen z Rączką.

 

Co ciekawe, dłoń, którą steruje Dorobantu nie jest jego ręką. Jest to rekwizyt, którym aktor operuje głównie przy pomocy cienkich nici.

Twórca ekscentrycznej rodziny Addamsów powrócił na plan. Kto odpowiada za sukces "Wednesday" Netflixa?

Alfred Gough i Miles Millar to scenarzyści i showrunnerzy opowieści o przygodach Wednesday Addams. Netflix do współpracy przy produkcji zaprosił również twórcę kultowych postaci. Tim Burton nie tylko nadzorował prace na planie, ale również stanął za kamerą, robiąc zdjęcia każdego z odcinków. Bez wątpienia jego udział w produkcji wpłynął na sukces serialu o dziwnej nastolatce.

Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: