Aktorzy, którzy zarobili najwięcej w 2022 roku. Jeden z rekordzistów zgarnął ponad 100 milionów dolarów

Nie od dziś wiadomo, że hollywoodzcy aktorzy otrzymują bajońskie sumy za pracę na planie filmowym. Kto zarobił najwięcej w 2022 roku na swojej roli? Te sumy szokują. Przyjrzyjmy się zestawieniu kilku aktorów, którzy zbili majątek w minionym roku.

Miniony rok obfitował w liczne premiery filmów i seriali. Był to zatem doskonały czas dla hollywoodzkich gwiazd, które od lat otrzymują astronomiczne wynagrodzenia. Oto kilku aktorów, którzy zarobili najwięcej w 2022 roku. Kto znalazł się na podium?

Tom Cruise na podium. Aktor zarobił ponad 100 mln dolarów

Oficjalnie wiadomo, że film "Top Gun: Maverick" był najbardziej dochodowym filmem 2022 roku i wygenerował aż 1,3 mld dolarów w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Nic więc dziwnego, że w minionym roku bezkonkurencyjnie najwięcej zarobił Tom Cruise, który za rolę w Mavericka otrzymał ponad 100 milionów dolarów. Produkcja okazała się być również najbardziej kasowym filmem w całej karierze 60-letniego aktora.

Tom CruiseTom Cruise Fot. Gage Skidmore / Wikimedia Commons

Agent 007 nie zwalnia tempa. Ile zarobił Daniel Craig?

Choć Daniel Craig zakończył przygodę z rolą Jamesa Bonda, to wciąż pozostaje jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów Hollywood. Craig zagrał w filmie Netflixa "Glass Onion: A Knives Out Mystery" wcielając się w rolę detektywa Benoita, za co otrzymał pokaźną sumę 100 mln dolarów.

Daniel CraigDaniel Craig Fot. Mark Garten / Flickr

Will Smith nadal w formie. W tym roku premiera filmu z jego udziałem

Po incydencie, który miał miejsce w trakcie gali rozdania Oscarów, spekulowano, że Will Smith przekreślił tym samym swoją karierę aktorską. Nic bardziej mylnego. Za rolę w filmie "Emancypacja", Smith otrzymał aż 35 mln dolarów.

Will SmithWill Smith Flickr

Czy Joker powtórzy swój sukces? Joaquin Phoenix otrzymał 20 mln dolarów

Czy laureat Oscara za rolę w filmie "Joker" powtórzy swój niewątpliwy sukces? Tego dowiemy się dopiero w drugiej połowie 2024 roku, kiedy ukaże się kolejna produkcja, na której planie Joaquin Phoenix pracował w tym roku. Za udział w filmie "Joker: Folie a Deux" aktor otrzymał wynagrodzenie w wysokości 20 mln dolarów.

Joaquin PhoenixJoaquin Phoenix Fot. Harald Krichel / Wikimedia Commons

Bohater Minionków. Steve Carell z pokaźnym wynagrodzeniem za dubbing

Nie trzeba pojawić się na ekranie, żeby otrzymać duże wynagrodzenie. Równie wysokie gaże przysługują aktorom za role dubbingowe. Steve Carell za użyczenie głosu 11-letniemu Gru, bohaterowi animowanej bajki "Minionki: Wejście Gru", otrzymał 12,5 mln dolarów.

Steve CarellSteve Carell Fot. Eva Rinaldi / Wikimedia Commons

Zobacz wideo "Minionki. Wejśćie Gru" - nowy zwiastun kolejnej części lubianej animacji

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: