Mikołajki w kinie to nie muszą być animacje. Jednak i takich nie zabraknie

W tym roku Mikołajki w kinach Helios zaczynają się nieco wcześniej, bo już w najbliższy weekend, czyli: 3 i 4 grudnia.

Tradycyjne mikołajkowe seanse z konkursami odbędą się oczywiście także we wtorek 6 grudnia. Na młodych widzów czekają między innymi: premierowe seanse filmu "Wielki zielony krokodyl domowy" w gwiazdorskiej obsadzie, "Dziwny świat" - najnowsza propozycja ze studia Disney, która podbiła ekrany kin w całej Polsce, porywająca animacja przygodowa "Kierunek: Księżyc!" oraz film familijny "Uwolnić Poly" opowiadający o niezwykłej przyjaźni dziesięcioletniej dziewczynki i cyrkowego kucyka.

Co jeszcze?

Poza premierowymi seansami dla najmłodszych na kinomanów czeka także produkcja "Dzika noc" z Davidem Harbourem ("Stranger things") w roli głównej. Producenci filmów "Nikt", "John Wick" oraz "Deadpool 2" zrealizowali mroczny thriller świąteczny… Kiedy pewna, bogata rodzina staje się zakładnikami w Wigilię, przestępcy nie są przygotowani na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który udowodni, że wcale nie jest taki święty.

Zobacz wideo "Dzika noc" - zwiastun świątecznego filmu akcji

"Święta inaczej" to natomiast polska komedia świąteczna, która pozytywnie nastroi widzów i pozwoli uwierzyć, że idealne święta naprawdę istnieją. Główna bohaterka w przeddzień Wigilii odkrywa romans męża i dosłownie cały świat wali jej się na głowę. Ewa rzuca wszystko i wsiada do pierwszego lepszego pociągu w nieznane. Tropem zaginionej matki ruszają jej dzieci: nastoletni Dorian i jego starsza siostra Emma. Przedzierają się przez zaatakowany śnieżycą kraj, by odkryć zaskakującą prawdę: że święta warto spędzić zupełnie inaczej, a może nawet całe życie.

Wielkimi krokami zbliża się premiera kontynuacji wielkiego światowego hitu. Akcja filmu "Avatar: Istota wody" rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć. Bilety na premierowe seanse w kinach Helios w całej Polsce są już dostępne w przedsprzedaży.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Seanse specjalne

5 grudnia w cyklu Kino Konesera zaprezentowany zostanie najnowszy film Agnieszki Smoczyńskiej "Silent Twins", doceniony podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Prawdziwa historia June i Jennifer Gibbons – czarnoskórych bliźniaczek, które będąc dziećmi, zamilkły dla świata zewnętrznego. Jednocześnie w odosobnieniu swojego pokoju prowadziły kreatywny dialog literacki, jednak z czasem ich relacja przerodziła się w toksyczny związek – niebezpieczny zarówno dla nich, jak i dla ich otoczenia.

W grudniu sieć zaprezentuje także najnowszą odsłonę wyjątkowego cyklu w ramach projektu Helios na Scenie. 8 grudnia, w wybranych kinach, wyemitowany zostanie na żywo jeden z najsłynniejszych baletów "Dziadek do orzechów". Projekt muzycznych transmisji powstał nie tylko z myślą o koneserach sztuki, lecz także o osobach, które po raz pierwszy będą miały szansę zetknąć się z taką formą widowiska.

W czwartek 8 grudnia w ramach cyklu Kultura Dostępna czeka na widzów muzyczny romans "Na chwilę, na zawsze". Pola jest u szczytu popularności – w wieku zaledwie 22 lat odnosi ogromne sukcesy w branży muzycznej. Pewnego dnia dziewczyna doprowadza do wypadku samochodowego pod wpływem alkoholu. Aby wyciszyć sprawę zostaje umieszczona w ośrodku leczenia uzależnień, gdzie poznaje charyzmatycznego instruktora… On również był kiedyś muzykiem, ale wpadł w pułapki wczesnej sławy. Czy dla dwójki osób, które tak wiele dzieli, jest szansa na szczęście i prawdziwą miłość?

Więcej o: