Pamiętacie rodzinę Griswoldów z filmu "W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju"? Tak wyglądają teraz

Starsze pokolenie z pewnością pamięta kultową komedię z 1989 roku "W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju", która swego czasu była niemal tak popularna, jak "Kevin sam w domu". Zobaczcie jak zmieniła się rodzina Griswoldów.

Świąteczna komedia to jeden z czterech filmów z serii "W krzywym zwierciadle". Rodzina Griswoldów zadebiutowała na ekranach w 1983 roku w filmie "W krzywym zwierciadle: Wakacje". Produkcja tak bardzo spodobała się widzom, że postanowiono kontynuować opowieść o przygodach małżeństwa i ich pociech. Powstały trzy kolejne części: "Europejskie wakacje", "Witaj, Święty Mikołaju" i "Wakacje w Vegas". 

"W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju". Fabuła komedii

Dwie zwaśnione rodziny przy wspólnym wigilijnym stole? Na ten szalony pomysł wpadł nie kto inny jak Clark Griswold zapraszając na święta rodziców i teściów. Gdy atmosfera zaczęła się zagęszczać, niespodziewanie przybywa kuzyn Eddie z rodziną i psem. Clark ma nadzieję, że to koniec komplikacji, lecz chwilę, gdy zjawia się wuj Lewis i ciotka Bethany, okazuje się, jak bardzo się mylił. Na domiar złego Clarka przez cały dzień prześladuje pech, a niezapowiedziane odwiedziny krewnych rujnują jego plany. Choć intencje miał dobre, to cały jego pomysł zakończył się spektakularnym fiaskiem.

 

Obsada filmu. Bohaterowie filmu zmienili się nie do poznania

W obsadzie filmu zagrało wielu znakomitych aktorów. Chevy Chase wcielił się w rolę Clarka Griswolda, który chciał uratować świąteczną atmosferę, mimo prześladującego go pecha. Jego cierpliwą żonę, Ellen, zagrała aktorka Beverly D’Angelo. Syna Griswoldów, Rusty’iego, zagrał 14-letni wówczas Johnny Galecki, a w rolę ich córki, Audrey, wcieliła się aktorka Juliette Lewis. W komedii zagrali również m.in. Randy Quaid, John Randolph, Diane Ladd czy Doris Roberts.

 

Od premiery produkcji Jeremiaha Chechika minęły 33 lata. Jakiś czas temu rodzina Griswoldów spotkała się ponownie, co uwiecznili na wspólnym zdjęciu. Niektórzy aktorzy zmienili się nie do poznania. Zobaczcie, jaką przemianę przeszli bohaterowie kultowej serii. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: