Praca seksualna w PRL-u. Nowy polski serial "Brokat" już wkrótce na Netfliksie. Jest zwiastun

W grudniu Netflix uraczy nas kilkoma premierami polskich produkcji. Niedawno na platformie zadebiutowała czarna komedia "Pewnego razu na krajowej jedynce", a już za kilka dni do listy polskich seriali platformy dołączy "Brokat".

Netflix udostępnił zwiastun nowej polskiej produkcji, która na platformie zadebiutuje już 14 grudnia. Za reżyserię "Brokatu" odpowiadają: Marek Lechki, Anna Kazejak, Rafał Skalski i Julia Kolberger. Scenarzyści, Aleksandra Chmielewska, Sławomir Łonisk, Alicja Aromińska, Maciej Kubicki i Ewa Stec, osadzili fabułę serialu w czasach PRL. Bohaterkami będą trzy kobiety gotowe na wszystko. O czym opowiada "Brokat" i kto wcielił się w role zdeterminowanych postaci?

"Brokat": fabuła serialu. Nowa produkcja Netflixa o pracy seksualnej. Jest już zwiastun serialu

W "Brokacie" poznamy losy trzech wyemancypowanych kobiet, które próbują uniezależnić się finansowo. Nie jest to jednak proste, bo jest rok 1976, a na drodze do wolności stoi wiele przeszkód. Bohaterki żyją w komunistycznym kraju, w którym zmiany dopiero raczkują. By żyć na własnych zasadach i wieść godne życie, rozpoczynają pracę w "najstarszym zawodzie świata". Choć zarabiają, świadcząc usługi seksualne, to w rzeczywistości pragną prawdziwej i szczerej miłości. Czy jest to możliwe? O tym przekonamy się już niebawem na platformie Netfliks. Premiera zaplanowana jest na 14 grudnia. 

 

Kogo zobaczymy w głównych rolach? W obsadzie "Brokatu" znani aktorzy

W rolach głównych bohaterek zobaczymy znakomitą aktorkę Magdalenę Popławską, u boku której wystąpią przedstawicielki młodszego pokolenia, Wiktoria Filus i Matylda Gniegżno. W 10-odcinkowym serialu zobaczmy również aktorów tj. Jędrzej Hycnar, Batłomiej Kotschedoff, Stanisław Linowski, Folco Marcho, Łukasz Similat i Szymon Piotr Warszawski.

Zobacz wideo Magdalena Popławska o relacjach z Aleksandrą Popławską

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: