"Avatar" na drugiej części może się nie skończyć. James Cameron ujawnia swoje plany

James Cameron po raz kolejny zabierze widzów w podróż na planetę Pandora. Sequel słynnej serii "Avatar" trafi na ekrany kin za niespełna dwa tygodnie. Choć prace nad trzema kolejnymi częściami filmu wciąż trwają, reżyser ma już plany na kolejne dwie odsłony przygód Na'vi.

Już 16 grudnia odbędzie się premiera filmu "Avatar: Istota wody". To jednak nie koniec kultowej serii science fiction Zdjęcia do trzeciej części zostały już oficjalnie zakończone, a prace nad kolejnymi dwoma są w toku. Cameron zapowiada, że na nich nie zamierza poprzestać i już snuje plany odnośnie kolejnych odsłon tego uniwersum.

Cameron zapowiada kontynuację serii. Powstanie 6. i 7. część "Avatara"?

Pierwszy film z serii "Avatar" zadebiutował na kinowych ekranach w 2009 roku i zrobił ogromną furorę wśród widzów. Produkcja okazała się hitem i można przypuszczać, że druga część zostanie przyjęta równie entuzjastycznie. Niesłabnąca popularność produkcji skłoniła Camerona do rozpoczęcia pracy nad kolejnymi częściami. Jak zapowiedział reżyser w rozmowie z "The Hollywood Reporter", pomysłów ma wiele i zamierza przenieść je na ekrany.  

 

Cameron wyznał, że plany dotyczące 6. i 7. części "Avatara" to perspektywa kolejnych 20 lat. Z tego powodu nie planuje reżyserować tych kontynuacji, jednak ma zamiar brać czynny udział w produkcji, by zachować oryginalny charakter serii. — Co oczywiste, nie będę w stanie robić filmów z serii "Avatar" w nieskończoność, biorąc pod uwagę energię, jaką trzeba w to włożyć. Musiałbym wyszkolić kogoś do tego zadania, bo nie obchodzi mnie, jak bardzo mądrym reżyserem jesteś, jeśli nie masz pojęcia, jak to zrobić — powiedział reżyser. Cameron wyznał, że myślał również o stworzeniu serialu osadzonego w rzeczywistości Pandory, jednak na ten moment byłoby to zbyt kosztowne przedsięwzięcie. 

Od czego zależy kontynuacja "Avatara"? Reżyser ujawnia szczegóły

Losy kontynuacji przedsięwzięcia zależą od ostatecznego wyniku kasowego zarówno drugiej, jak i trzeciej części. Zważywszy na to, że "Avatar" okazał się najbardziej dochodowym filmem w historii kina, to przewidywania Camerona co do losów kolejnych dwóch produkcji są optymistyczne. — Prawdopodobnie ukończymy trzecią część niezależnie od wszystkiego, bo zakończyliśmy już zdjęcia do tego filmu. (...) A potem, miejmy nadzieję, uda nam się stworzyć całość — wyznał Cameron.

Jeśli jednak sequele nie odniosłyby takiego sukcesu jak oryginał, wówczas studia Disneya i 20th Century musiałby zmierzyć się z ogromną finansową stratą w związku z przedwczesnym podjęciem prac na planie czwartej i piątej części.

Zobacz wideo "Avatar: Istota wody" - zwiastun. Zapowiadany od dawna sequel w grudniu trafi do kin

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: