Kirstie Alley nie żyje. Aktorka znana z "I kto to mówi" miała 71 lat

Kirstie Alley nie żyje. O jej śmierci poinformowali członkowie rodziny, zamieszczając informację na Instagramie. Aktorka znana z "I kto to mówi" miała 71 lat.

Ze smutkiem informujemy, że nasza niezwykła, kochająca matka zmarła po przegranej walce z rakiem, który został dopiero niedawno zdiagnozowany" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu na instagramowym profilu aktorki.

"Była otoczona najbliższą rodziną i walczyła z wielką siłą, pozostawiając nam pewność niekończącej się radości życia i wszelkich przygód, które ją czekają. Choć była ikoną na ekranie, była jeszcze bardziej niesamowitą matką i babcią" - piszą bliscy Kirstie Alley, dziękując jednocześnie lekarzom i pielęgniarkom.

 

Kirstie Alley nie żyje. Pamiętamy ją m.in. z serialu "Północ-Południe"

Kirstie Alley urodziła się 12 stycznia 1951 roku w Wichita w stanie Kansas. Na dużym ekranie zadebiutowała rolą porucznik Vulcan Saavik w filmie sci-fi "Star Trek II: Gniew Khana" z 1982 roku. W latach 1987-1993 grała w bardzo popularnym serialu "Zdrówko". Za rolę właścicielki baru była pięciokrotnie nominowana do Emmy (wygrała raz) oraz czterokrotnie do Złotych Globów (tu także odebrała jedną statuetkę). Później została laureatką Emmy jeszcze za rolę w produkcji "Mój syn moje życie" (1994).

Ogromną popularność przyniosła jej także rola w serialu "Północ-Południe". Zagrała w nim Virginię Hazard. W latach 1989, 1990 i 1993 razem z Johnem Travoltą stworzyła niezapomniany duet na ekranie w komediowej trylogii "I kto to mówi".

Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

W drugiej połowie lat 90. grała również główną rolę w sitcomie "Sekrety Weroniki", a w XXI wieku w różnych programach reality opowiadała m.in. o uzależnieniu od narkotyków. W tym roku była jedną z gwiazd "Masked Singer".

Aktorka w latach 1974-1977 była żoną Boba Alleya. Poznali się na studiach na Kansas State University. W 1983 roku Kirstie Alley wyszła za aktora Parkera Stevensona. Adoptowali dwójkę dzieci: syna Williama True'a (urodzony w 1992 roku) i córkę Lillie Price ( ur. 1994). W 1997 roku para rozwiodła się.

Więcej o: