Nowa "Akademia Pana Kleksa". Zwiastun już dostępny. Kiedy odbędzie się premiera filmu?

Od miesięcy trwają prace nad kolejną ekranizacją słynnej bajki autorstwa Jana Brzechwy. Nowa "Akademia Pana Kleksa" zadebiutuje w kinach pod koniec 2023 roku. Pojawił się pierwszy zwiastun promujący wyczekiwaną produkcję Macieja Kawulskiego z Tomaszem Kotem w tytułowej roli.

Chyba każdy pamięta kultową ekranizację z 1983 roku o przygodach ekscentrycznego nauczyciela, w którego wcielił się Piotr Fronczewski, i jego nieposkromionych uczniów. Już niebawem pojawi się zupełnie nowa, współczesna odsłona opowieści o przygodach Ambrożego Kleksa. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu.

Nowa "Akademia Pana Kleksa". Film Kawulskiego nieco różni się od książki

Z udostępnionego trailera możemy wywnioskować, że duża część fabuły "Akademii Pana Kleksa" skupia się wokół postaci Ady Niezgódki. Z pozoru zwyczajna dziewczynka trafia do wyjątkowej placówki. W tytułowej Akademii odkrywa nieznany dotąd świat bajek i fantazji. Poznaje niezmierzone pokłady swojej wyobraźni i umiejętności kreowania rzeczywistości. Pod okiem szalonego profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoją kreatywność i niezwykłe zdolności. Jednak na tym nie kończą się przygody bohaterki. Ada wpada na trop, który być może rozwiąże wielką rodzinną tajemnicę.

 

Gwiazdorska obsada. Kto wystąpi w filmie?

Scenarzystą adaptacji bajki jest Krzysztof Gureczny. Za reżyserię "Akademii Pana Kleksa" odpowiada Maciej Kawulski. W kultową postać ekstrawaganckiego pedagoga wcielił się uznany aktor Tomasz Kot. W roli głównej bohaterki Ady Niezgódki wystąpiła 13-letnia Antonina Litwiniak, która mimo młodego wieku ma na swoim koncie role w kilku dużych produkcjach. W filmie zobaczymy również Piotra Fronczewskiego, który przed laty wcielał się w Pana Kleksa. Tym razem aktor wystąpi w innej roli, grając postać Doktora.

Nowa "Akademia Pana Kleksa" zadebiutuje na ekranach kin w grudniu 2023 roku.

Zobacz wideo Maciej Kawulski: Nie wyobrażam sobie robić nowego "Pana Kleksa" bez poświęcenia od Piotra Fronczewskiego

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: