Pamiętacie Lisę, siostrę Baby z "Dirty Dancing"? Jane Brucker na długo zniknęła z ekranów

Lisa Houseman to starsza, ułożona i mniej buntownicza siostra Frances, znanej jako Baby. Choć w filmie była jedynie postacią drugoplanową, dobrze zapadła widzom w pamięci. Grająca ją Jane Brucker krótko po premierze kultowej produkcji porzuciła jednak aktorstwo.

"Dirty Dancing", w Polsce znany też pod niechlubnym tytułem "Wirujący seks", skończył w tym roku 35 lat. Kultowa produkcja przyniosła sławę jego największej gwieździe, Patrickowi Swayze. Losy aktorów, którzy wystąpili w filmie, potoczyły się jednak różnie. Przykładem może być Jane Brucker, grająca siostrę Baby, Lisę. Dwa lata po premierze "Dirty Dancing" porzuciła aktorstwo. Co dziś u niej słychać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Grała siostrę Baby, Lisę. Pamiętacie ją?

Jane Brucker urodziła się w 1958 roku w artystycznej rodzinie. Jej ojciec, Howard, był pianistą i kompozytorem, matka, Claire – malarką. Gdy miała 8 lat, zaczęła stawiać pierwsze kroki w aktorstwie, występując w lokalnym domu kultury. Przez rok studiowała w szkole aktorskiej, jednak musiała rzucić naukę, gdy zachorował jej ojciec. Przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie dołączyła do grupy improwizacyjnej. Występowała w niej u boku… Bruce’a Willisa. W 1986 roku wyszła za mąż za komika, Briana O’Connora. W tym samym roku zagrała w pierwszym i, niestety, jedynym wielkim hicie. Co ciekawe, to Jane Brucker sama napisała słowa do absurdalnej piosenki, którą wykonała w filmie. Budżet "Dirty Dancing" był na tyle ograniczony, że twórców nie było stać na zatrudnienie profesjonalisty, który stworzyłby tekst do piosenki "Hula Hana".

 
Zobacz wideo Ogłoszono powrót "Seksu w wielkim mieście". Czyli jak filmowcy grają na naszych sentymentach [Popkultura Extra]

Jane Brucker porzuciła karierę aktorską. Skupiła się na wychowywaniu dziecka

Po "Dirty Dancing" propozycje jednak nie sypały się licznie. Jane pojawiła się w kilku odcinkach amerykańskich seriali, takich jak "Crime Story", "Wiseguy" czy "Doctor Doctor". Po 1989 roku na wiele lat zawiesiła karierę aktorską. Zaszła w ciążę i postanowiła skupić się na wychowywaniu córki, Sally. W 1993 roku rozstała się z mężem. Nie porzuciła całkiem branży filmowej. Zajmowała się scenopisarstwem. W 2001 roku wyszła ponownie za mąż. Z fotografem Raulem Vegą ma córkę, Rachel. W lutym 2022 roku wróciła na ekrany, by jako gościnny prowadzący wziąć udział w reality show "The Real Dirty Dancing".

 
Więcej o: