"Terrifier 2" mroził krew w żyłach na festiwalach filmowych, a już niedługo trafi do kin

Już w piątek, 23 grudnia, do polskich kin trafi "Terrifier 2. Masakra w Święta", wyjątkowo drastyczny, okrutny i krwawy horror tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Takiej symfonii bólu i okrucieństwa do tej pory nikt w kinie nie doświadczył. Jeśli jednak ktoś będzie miał w sobie na tyle odwagi, by zmierzyć się z własnym lękiem, to czeka go niepowtarzalna okazja, by obejrzeć najbardziej pomysłowy horror w dziejach kina. Będą też pokazy przedpremierowe.

Przed regularną dystrybucją w kinach, od 9 grudnia „Terrifier 2. Masakra w Święta" będzie prezentowany w kinach w całej Polsce na maratonach grozy i w trakcie pokazów indywidualnych.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie Gazeta.pl >>

Przypomnijmy, że na pierwszych pokazach tego filmu w Stanach Zjednoczonych widzowie mdleli na salach kinowych i konieczne było wzywanie opieki medycznej. Przez to tytuł zyskał miano jednego z najbardziej szokujących i brutalnych filmów ostatnich lat. W mediach społecznościowych znalazło się wówczas wiele wpisów, w których mieszkańcy USA sami ostrzegali się przed seansami "Terrifiera 2".

Zobacz wideo Popkultura odc. 133

W Polsce film można było już obejrzeć na festiwalu filmów grozy Splat!FilmFest, który odbył się w październiku w warszawskiej Kinotece i wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. Dziennikarz portalu Kultura Gazeta.pl Bartłomiej Marcinkowski wybrał się wtedy na pokaz w ramach festiwalu i napisał recenzję "Terrifiera 2".

O czym jest "Terrifier 2"?

Akcja „Terrifier 2. Masakra w Święta" rozgrywa się w Halloween. Tym razem klaun Art., który nie zginął, na swoje ofiary upatrzy Siennę (Lauren LaVerra), jej brata Jonathana, najbliższych, oraz przyjaciół nastolatki. Maniakalny zabójca znowu pokaże swoją prawdziwą, bezlitosną twarz i udowodni, że jego okrucieństwo nie zna granic.

Kierowany demonicznymi podszeptami tajemniczej istoty, a może własnej chorej psychiki, Art z precyzją szalonego artysty wprowadza w życie swój potworny plan. Podczas gdy granice między koszmarnym snem, a jawą coraz bardziej się zacierają, a kolejne ofiary giną w mękach, Sienna i Jonathan odkrywają rodzinną tajemnicę, która może okazać się dla nich jedyną szansą na przetrwanie.

 

W „Terrifier 2. Masakra w Święta" wystąpili, m. in.: David Howard Thornton, Lauren LaVerra, Samantha Scaffidi, Griffin Santopietro, Elliott Fullam, Chris Jericho. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Damien Leone („Masakra w Halloween", „Cukierek albo psikus", „Terrifer"). Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: