"Terrifier 2" mroził krew w żyłach na festiwalach filmowych, a już niedługo trafi do kin

Już w piątek, 23 grudnia, do polskich kin trafi "Terrifier 2. Masakra w Święta", wyjątkowo drastyczny, okrutny i krwawy horror tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Takiej symfonii bólu i okrucieństwa do tej pory nikt w kinie nie doświadczył. Jeśli jednak ktoś będzie miał w sobie na tyle odwagi, by zmierzyć się z własnym lękiem, to czeka go niepowtarzalna okazja, by obejrzeć najbardziej pomysłowy horror w dziejach kina. Będą też pokazy przedpremierowe.

Przed regularną dystrybucją w kinach, od 9 grudnia „Terrifier 2. Masakra w Święta" będzie prezentowany w kinach w całej Polsce na maratonach grozy i w trakcie pokazów indywidualnych.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie Gazeta.pl >>

Przypomnijmy, że na pierwszych pokazach tego filmu w Stanach Zjednoczonych widzowie mdleli na salach kinowych i konieczne było wzywanie opieki medycznej. Przez to tytuł zyskał miano jednego z najbardziej szokujących i brutalnych filmów ostatnich lat. W mediach społecznościowych znalazło się wówczas wiele wpisów, w których mieszkańcy USA sami ostrzegali się przed seansami "Terrifiera 2".

Zobacz wideo Popkultura odc. 133

W Polsce film można było już obejrzeć na festiwalu filmów grozy Splat!FilmFest, który odbył się w październiku w warszawskiej Kinotece i wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. Dziennikarz portalu Kultura Gazeta.pl Bartłomiej Marcinkowski wybrał się wtedy na pokaz w ramach festiwalu i napisał recenzję "Terrifiera 2".

Kadr z filmu 'Terrifier 2' "Terrifier 2" to horror, na którym ludzie mdleją. Sprawdziliśmy to [RECENZJA]

O czym jest "Terrifier 2"?

Akcja „Terrifier 2. Masakra w Święta" rozgrywa się w Halloween. Tym razem klaun Art., który nie zginął, na swoje ofiary upatrzy Siennę (Lauren LaVerra), jej brata Jonathana, najbliższych, oraz przyjaciół nastolatki. Maniakalny zabójca znowu pokaże swoją prawdziwą, bezlitosną twarz i udowodni, że jego okrucieństwo nie zna granic.

Kierowany demonicznymi podszeptami tajemniczej istoty, a może własnej chorej psychiki, Art z precyzją szalonego artysty wprowadza w życie swój potworny plan. Podczas gdy granice między koszmarnym snem, a jawą coraz bardziej się zacierają, a kolejne ofiary giną w mękach, Sienna i Jonathan odkrywają rodzinną tajemnicę, która może okazać się dla nich jedyną szansą na przetrwanie.

 

W „Terrifier 2. Masakra w Święta" wystąpili, m. in.: David Howard Thornton, Lauren LaVerra, Samantha Scaffidi, Griffin Santopietro, Elliott Fullam, Chris Jericho. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Damien Leone („Masakra w Halloween", „Cukierek albo psikus", „Terrifer"). Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Lady Chatterley's Lover "Kochanek Lady Chatterley". Film tylko dla dorosłych widzów

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: