Specjalna nagroda dla Toma Cruise'a. Dostanie wyróżnienie za całokształt twórczości

Amerykański aktor Tom Cruise może być już pewien jednej bardzo ważnej nagrody, którą otrzyma w przyszłym roku. Amerykańska Gildia Producentów Filmowych ogłosiła, że zamierza w lutym wyróżnić aktora presitżową statuetką za całokształt twórczości.

Tom Cruise dla wielu ludzi przede wszystkim jest kojarzony ze swoich aktorskich osiągnięć. Jednak od 1996 roku zaczął się angażować także w produkcję filmową. To właśnie pochodzący z tego roku film "Mission: Impossible" był pierwszym tytułem, w którym nie tylko zagrał główną rolę, ale był również jego producentem.

Od tego czasu pracował także nad takimi tytułami, jak: "Vanilla Sky", "Ostatni samuraj", czy "Top Gun: Maverick", który wszedł do kin w tym roku. W następnych latach zobaczymy także kolejne części "Mission: Impossible", przy których znany aktor odpowiadał za sprawy organizacyjne.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo "Mission: Impossible" - spełnione marzenie Toma Cruise'a, które nie wszystkim się podoba [Popkultura Extra]

Tom Cruise z prestiżowym wyróżnieniem

Prezesi Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych, Donald De Line i Stephanie Allain wydali specjalne oświadczenie, w którym uzasadniają przyznanie Cruise'owi nagrody im. Davida O. Selznicka (producent mający na swoim koncie m.in. "Przeminęło z wiatrem") za całokształt twórczości:

Począwszy od »Mission: Impossible«, Tom Cruise rozwinął talent producencki, który dorównał jego niezwykłemu talentowi aktorskiemu. Tom podchodzi do produkcji z taką samą wielką dbałością o szczegóły, jaką wykazuje się we wszystkich swoich zawodowych przedsięwzięciach. Jego zaangażowanie w opowiadanie odważnych, wciągających historii (…) zaowocowało kilkoma z najpopularniejszych filmów w historii

Agencja informacyjna Associated Press informuje, że ta nagroda zostanie wręczona aktorowi podczas gali, która 25 lutego odbędzie się w hotelu The Beverly Hilton w Beverly Hills. Będzie to uroczystość zamknięta i nie będzie emitowana w telewizji. Do tej pory tą specjalną nagrodą zostali uhonorowani m.in. Steven Spielberg, czy Barbara Broccoli, która odpowiedzialna jest za cykl filmów o Jamesie Bondzie.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: