Jest pierwsze zdjęcie z drugiej części filmu "Joker". W głównej roli ponownie Joaquin Phoenix

Dwukrotny zdobywca Oscara "Joker" z Joaquinem Phoenixem w tytułowej roli powróci na ekrany. Reżyser Todd Phillips poinformował, że rozpoczęto prace na planie "Joker: Folie ? deux" udostępniając zdjęcie tytułowego bohatera.

"Joker" to jeden z największych kinowych hitów ostatnich lat zainspirowany komiksami z uniwersum DC. Reżyser Todd Phillips poinformował, że rozpoczęto już prace na planie kontynuacji dramatu psychologicznego z 2019 roku. Co wiadomo o produkcji?

Joaquin Phoenix powraca w roli Jokera. Pierwsze zdjęcie z planu kontynuacji

Todd Phillips, reżyser filmu, opublikował pierwsze zdjęcie z planu 2. części "Jokera". Na fotografii widzimy Joaquina Phoenixa, który ponownie wcieli się w rolę Arthura Flecka, czyli tytułowego bohatera. Za znakomitą kreację aktorską w pierwszej części filmu, Phoenix został nagrodzony Oscarem. Jednak w kontynuacji to nie jego bohater będzie grać pierwsze skrzypce. Fabuła sequela skupi się wokół postaci Harley Quinn. W tę rolę wcieli się Lady Gaga. W obsadzie "Joker: Folie à deux" zobaczymy również Catherine Keener, Brendana Gleesona oraz Zazie Beetz.

 

"Joker 2". Fabuła nowej produkcji Todda Phillipsa

Twórcy są bardzo oszczędni w przekazywaniu informacji dotyczących kontynuacji "Jokera". Na razie fabuła drugiej części jest trzymana w ścisłej tajemnicy. Wiadomo, że film zostanie stworzony w formie musicalu, a głównym miejscem akcji będzie Azyl Arkahm, czyli szpital psychiatryczny, który z pewnością kojarzą fani Batmana.

 

W kontekście fabuły wymowny jest podtytuł "Folie à deux", co w dosłownym tłumaczeniu oznacza "szaleństwo we dwoje". Biorąc pod uwagę fakt, iż główną bohaterką kontynuacji będzie Harley Quinn, która wcieli się w ukochaną Jokera, możemy się domyślać, co będzie wątkiem przewodnim nowej produkcji Todda Phillipsa.

Premiera "Joker: Folie à deux" planowana jest na 4 października 2024 roku.

Zobacz wideo Kto najlepiej zagrał Jokera? Przedstawiamy ranking TOP 5

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: