Brendan Fraser tłumaczy, jak wymówić jego nazwisko. "Nikt nie robi tego poprawnie"

Główna rola w filmie "Wieloryb" sprawiła, że od kilku miesięcy Brendan Fraser jest jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów. Niestety jego nazwisko często bywa mylone. W rozmowie przeprowadzonej w ramach cyklu "Variety", aktor wyjaśnił, jak powinna brzmieć jego poprawna wymowa.

Adam Sandler przeprowadził wywiad z Brendanem Fraserem w ramach popularnego cyklu "Actors on Actors" organizowanego przez "Varierty". Aktor opowiedział o początkach kariery i roli w "Wielorybie".

Brendan Fraser kandydatem do Oscara. Krytycy zwiastują sukces "Wieloryba"

W wywiadzie Brendan Fraser wrócił wspomnieniami do filmu "Odlotowcy", w którym zagrał niespełna 30 lat temu. To właśnie na planie komedii Michaela Lehmanna po raz pierwszy spotkał Sandlera. Zdradził również, jak otrzymał rolę w "Wielorybie" i opowiedział o pracy na planie produkcji. Aktor wcielił się w rolę głównego bohatera, nauczyciela angielskiego, który zmaga się z otyłością. W polskich kinach "Wieloryb" zadebiutuje dopiero 17 lutego 2023 roku. 

 

Brendan Fraser o swoim nazwisku. Jak brzmi jego poprawna wymowa?

— Kiedy po raz pierwszy spotkałem Brendona Frasera – to twoje pełne imię, prawda? Brendan Fraserzaczął Sandler rozmowę z aktorem. — Ok, poddaję się — odpowiedział Fraser, słysząc, jak jego wieloletni kolega błędnie wymawia jego nazwisko. Okazuje się, że tak wiele osób używa niepoprawnej formy nazwiska 54-letniego aktora, że przestał już korygować te błędy. — Nikt nie robi tego poprawnie — stwierdził Fraser. W wywiadzie postanowił dokładnie wyjaśnić, jak powinno brzmieć to prawidłowo.

 

Według Frasera, poprawna wymowa jego nazwiska jest zbliżona do wymowy angielskiego słowa brzytwa, czyli "razer". Niestety większość osób mówi "Frejżier" zamiast po prostu "Frejzer". Aktor wyznał, że wcześniej zwracał uwagę na właściwą formę i poprawiał osoby popełniające ten błąd, jednak od pewnego czasu zaprzestał tej praktyce, bo i tak nikt nie stosuje się do jego uwag. 

Zobacz wideo Czy Brendan Fraser dostanie za tę rolę Oscara? Zwiastun "Wieloryba"

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: