Chuck Norris zasłynął rolą "Strażnika Teksasu". Z kariery zrezygnował, aby opiekować się chorą żoną

Chuck Norris jest bez wątpienia ikoną kina akcji. Choć widzowie kojarzą go jako nieustraszonego Strażnika Teksasu, prywatnie jest troskliwym mężem i ojcem. Jakiś czas temu aktor podjął decyzję o rezygnacji z kariery. Powodem był zły stan zdrowia jego ukochanej żony, Geny.

Chuck Norris ma na swoim koncie wiele znakomitych ról w filmach i serialach. Wystąpił w produkcjach t.j. "Zaginiony w akcji", "Słoneczny wojownik" czy "Niezniszczali 2". W Polsce zasłynął główną rolą w serialu "Strażnik Teksasu". Prywatnie Norris jest związany z młodszą o 23 lata modelką, Geną O’Kelley. Z uwagi na zły stan zdrowia małżonki, aktor zrezygnował z kariery.

Od przyjaźni do miłości. Duża różnica okazała się nie mieć znaczenia

Gena O'Kelley jest drugą żoną Chucka Norrisa. Po raz pierwszy spotkali się przypadkiem w jednej z restauracji w Dallas w 1997 roku. Wówczas Chuck był na randce z inną kobietą, ale Gena od razu przykuła jego uwagę. Para odbyła krótką rozmowę, po której aktor zaprosił ją do siebie. Początkowo tylko się przyjaźnili, ale wkrótce ich znajomość przerodziła się w znacznie głębsze uczucie. Mimo 23-letniej różnicy wieku, pod koniec 1998 roku wzięli ślub. Owocem ich związku jest dwójka dzieci.

 

Choroba żony wywróciła ich życie do góry nogami. Norris zrezygnował z kariery

Życie rodziny Norrisów wywróciło się do góry nogami, gdy w 2013 roku u Geny zdiagnozowano reumatoidalne zapalenie stawów. Po badaniu rezonansem magnetycznym stan zdrowia kobiety znacząco się pogorszył. Gena zaczęła słabnąć, odczuwała pieczenie i ból mięśni. Po wykonaniu wielu badań i wykluczeniu potencjalnych chorób, okazało się, że przyczyną jej dolegliwości był kontrast podany dożylnie przed wykonaniem rezonansu. Jest to popularna praktyka stosowana w celu osiągnięcia lepszego obrazu badanego organizmu. Niestety substancja zawiera toksyczne związki gadolinu odkładające się w mózgu i choć są to śladowe ilości, to nie ma dowodów na to, że nie wpływają negatywnie na organizm człowieka. W przypadku żony aktora chemikalia okazały się szkodliwe na tyle, że zagrożone było jej życie.

 

W trudnych chwilach Gena mogła liczyć na wsparcie oddanego męża. Norris zniknął z mediów, a w jednym z wywiadów przyznał, że podjął decyzję o rezygnacji ze zobowiązań zawodowych, by móc opiekować się żoną. — Zrezygnowałam z kariery filmowej, by skupić się na Genie. To ona jest dla mnie priorytetem — wyznał aktor.

Mimo iż stan zdrowia żony Norrisa znacząco się polepszył, to Gena wciąż zmaga się z poważnymi konsekwencjami przebytego zatrucia. Według doniesień "New Jork Daily News", małżeństwo wystosowało pozew przeciwko koncernom farmaceutycznym, domagając się odszkodowania w wysokości 10 mln dolarów.

Zobacz wideo Ulubieni bohaterowie filmów akcji z VHS [RANKING]

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: