Joanna Kulig wystąpi w kolejnym filmie ze światowymi gwiazdami. Zagra z nią Al Pacino

Właśnie zakończyły się zdjęcia do filmu "Knox Goes Away" Michaela Keatona, ale informacje o większości obsady były do tej pory trzymane w tajemnicy. W najnowszej produkcji reżysera nominowanego do Oscara wystąpi Joanna Kulig, a na ekranie towarzyszyć jej będą Al Pacino czy Marcia Gay Harden.

W tamtym roku na jaw wyszło, że Joanna Kulig zagra w amerykańskiej komedii romantycznej "She Came To Me". W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Matthew Broderick czy Anne Hathaway. Film jeszcze do tej pory nie ujrzał światła dziennego, a już ogłoszono kolejną hollywoodzką produkcję, w której wystąpi polska aktorka. Będzie to thriller noir "Knox Goes Away", który wyreżyseruje nagrodzony Złotym Globem za "Birdmana" i nominowany do Oscara Michael Keaton. Reżyser zagra też główną rolę.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Koń z głosem Wojciecha Manna i śpiewające trolle. Za co jeszcze kochamy "Wiedźmina 3"?

Kto zagra z Joanną Kulig w "Knox Goes Away"?

Chociaż o angażu Polki w tej produkcji było już wiadomo od kilku tygodni, to o większości obsady nie wiedzieliśmy zbyt wiele. Jak podaje "Variety", w filmie wystąpią: Marcia Gay Harden ("Pollock"), Suzy Nakamura ("Evan Wszechmogący"), James Marsden ("Westworld", "Kamerdyner"), John Hoogenakker ("Lekomania"), Lela Loren ("Człowiek z Toronto") i Al Pacino. 

"Knox Goes Away" określany jest jako film z gatunku thriller noir. Keaton wcieli się w Johna Knoxa, płatnego zabójcę, który zacznie się zmagać z szybko postępującą formą demencji. Główny bohater próbuje naprawić błędy z przeszłości i kontakty z dorosłym już synem. Według oficjalnych zapowiedzi będzie musiał mierzyć się nie tylko z przeciwnikami, lecz także z własnym umysłem.

Scenariusz napisał Gregory Poirier, który do tej pory pracował nad filmami familijnymi i komediowymi, takich jak "Nasza niania jest agentem". A o roli Joanny Kulig na ten moment nie ma konkretnych informacji. Wiadomo, że będzie postacią pozytywną, ale szczegóły na temat jej bohaterki są owiane tajemnicą.

"Zimna wojna" otworzyła drogę Joannie Kulig do Hollywood

Międzynarodowa kariera Joanny Kulig rozpoczęła się po występie w filmie "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, który otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes w 2018 roku. Rok później produkcja walczyła o trzy Oscary, ale finalnie nie przyznano tytułowi żadnej statuetki. Mimo tego film zyskał międzynarodowe uznanie.

Nie tylko aktorka wiele zyskała przez udział w "Zimnej wojnie". Jakiś czas temu informowano o tym, że Paweł Pawlikowski realizuje anglojęzyczny film "The Island", w którym jedną z głównych ról zagra Joaquin Phoenix ("Joker"). To będzie pierwszy film reżysera od stworzenia "Zimnej wojny". 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: