Filmy świąteczne HBO: sprawdź, które produkcje umilą Ci czas w okresie bożonarodzeniowym

Najlepsze filmy świąteczne? HBO proponuje swoim odbiorcom kilka ciekawych produkcji, które potrafią wprowadzić w bożonarodzeniowy nastrój. Poznaj tytuły najlepszych filmów - dzięki nim szybko poczujesz świąteczną magię.

Świąteczne filmy HBO: nowości

Świąteczne filmy HBO to produkcje, które zdobyły serca widzów w poprzednich latach, jednak nie zabrakło tu też miejsca na ciekawe nowości. Poszukując bożonarodzeniowych opowieści warto w szczególności przyjrzeć się tytułom tegorocznych historii. Zobacz, które filmowe nowości zaczarują Twoje święta.

"Świąteczny prezent pod choinkę", reż. Clay Kaytis (2022)

Obejrzyj koniecznie kontynuację wigilijnego filmu "Prezent pod choinkę" z 1983 roku (reż. Bob Clark). Ralphie Parker to bohater, którego widzowie poznali jako małego chłopca. Po latach dorosły już Ralph (Peter Billingsley) powraca na ekrany z całkiem nową opowieścią.

"Świąteczne Harmony", reż. Shaun Paul Piccinino (2022)

Kolejną świąteczną propozycją filmową, jest "Świąteczne Harmony". Komedia romantyczna przybliża losy piosenkarki i autorki tekstów, która może zrealizować swoje marzenia. Kobieta rusza w podróż na drugi koniec kraju, jednak udaje jej się dotrzeć tylko do Harmony Springs w Oklahomie.

HBO filmy świąteczne: w romantycznym klimacie

Spędź Boże Narodzenie z HBO. Świąteczne filmy w romantycznym klimacie spodobają się każdemu, kto lubi zabawne opowieści o miłości. Jeśli dodamy jednak do nich odrobinę bożonarodzeniowej magii, ich odbiór stanie się jeszcze bardziej poruszający. Sprawdź, które świąteczne filmy romantyczne znajdziesz na HBO.

"Kartografia pod jemiołą", reż. Max McGuire (2021)

Jedną z romantycznych historii, które można odnaleźć na HBO, jest "Kartografia pod jemiołą". Bohaterką tej opowieści jest kartografka, która dostaje nowe zlecenia. Kobieta ma zaprojektować mapę skarbów Bieguna Północnego. By poradzić sobie z tym zadaniem postanawia skonsultować się z odkrywcą, który dobrze zna Arktykę.

"Igraszki losu", reż. Peter Chelsom (2001)

Dobra świąteczna komedia romantyczna? "Igraszki losu" to film, który rozbawi i wzruszy. Poznaj koniecznie Sarę i Jonathana. Para zakochuje się w sobie od pierwszego spotkania i postanawia przekonać się, czy jest sobie przeznaczona. Zobacz, co z tego wyniknie.

Program TV: 'Igraszki losu'Program TV: 'Igraszki losu' fot. mat. pras.

"Czarowna bransoletka", reż. R.C. Newey (2020)

Czy zaginiona bransoletka może pomóc odnaleźć miłość? Kiedy projektantka biżuterii znajduje elegancką błyskotkę postanawia odnaleźć jej właściciela. Kobiecie pomaga w tym zadaniu reporter śledczy.

"Nigdy nie całuj faceta w świątecznym swetrze", reż. Allan Harmon (2020)

Maggie to samotna mama, która myśli, że spędzi święta samotnie. Na jej drodze pojawia się jednak Lucas. Przystojny mężczyzna wprowadza się do domu kobiety i okazuje się dla niej wielkim wsparciem. Przyjaźń szybko zmienia się w głębsze uczucie.

Zobacz wideo Popkultura odc. 134

Filmy świąteczne na HBO: animowane

Jakie filmy świąteczne na HBO warto zobaczyć? Znakomite animacje to świetny pomysł na seans zarówno dla dzieci, jak i trochę starszych widzów. Sprawdź, które animacje umilą Ci Boże Narodzenie.

"Scooby-Doo! Upiorna gwiazdka", reż. Victor Cook (2012)

Scooby-Doo to uwielbiany bohater, z którym nie ma mowy o nudzie. Tym razem bohaterowie znanej kreskówki szykują się do upiornej gwiazdki.

"Ekspres polarny", reż. Robert Zemeckis (2004)

Pięknie wykonana animacja w reżyserii Roberta Zemeckisa skupia się na losach pewnego chłopca, który nie wierzy w magię świąt Bożego Narodzenia. W wigilijny wieczór ośmiolatek zostaje zaproszony do wzięcia udziału w podróży niezwykłym pociągiem, zmierzającym na sam Biegun Północny.

Świąteczne filmy na HBO: familijne

Zobacz najlepsze świąteczne filmy na HBO razem z bliskimi. Szukając tytułów, idealnych dla całej rodziny, zatrzymaj się przy gwiazdkowej komedii "Elf" i sięgnij po "8-bitowe Święta".

"Elf", reż. Jon Favreau (2003)

Zabawna komedia familijna przedstawia historię Buddy’ego (Will Ferrell), który jeszcze jako niemowlę znajduje schronienie w domu Świętego Mikołaja. Chłopiec zaczyna jednak dorastać, a jego wzrost staje się problemem dla mieszkańców Bieguna Północnego. Buddy postanawia wyruszyć do świata ludzi, by znaleźć dla siebie miejsce, do którego będzie lepiej pasować.

"8-bitowe Święta", reż. Michael Dowse (2021)

Bohaterem historii, której akcja toczy się w Chicago, w latach 80., jest dziesięcioletni Jake Doyle. Chłopiec marzy o wyjątkowym prezencie gwiazdkowym – najlepszym systemie gier wideo.

'8-bitowe święta', reż. Michael Dowse, 2021'8-bitowe święta', reż. Michael Dowse, 2021 Screen YouTube.com / HBO Max

Zobacz też: Film o Świętym Mikołaju: poznaj tytuły pięciu produkcji, idealnych na zbliżające się Mikołajki

Więcej o: