Filmy świąteczne - Netflix. Bożonarodzeniowe nowości i starsze lubiane produkcje, doskonałe na mroźne wieczory

Należysz do osób, które chętnie sięgają po filmy świąteczne Netflixa? Zobacz, co ciekawego obejrzeć w okresie bożonarodzeniowym. Wśród propozycji, które warto zobaczyć, znajdują się zarówno wciągające nowości, jak i uwielbiane historie z wcześniejszych lat.

Filmy świąteczne na Netflixie: nowości dla całej rodziny

Filmy świąteczne na Netflixie co roku przyciągają wielu odbiorców, poszukujących wyjątkowych historii bożonarodzeniowych. Okres gwiazdkowy jest magicznym czasem, spędzanym w gronie najbliższych, dlatego wśród najnowszych świątecznych propozycji od Netflixa nie mogło zabraknąć produkcji familijnych. Sprawdź, co obejrzeć z bliskimi w Boże Narodzenie. 

"Scrooge: Opowieść wigilijna", reż. Stephen Donnelly (2022)

Musicalowa adaptacja najsłynniejszej historii świątecznej to propozycja, którą warto obejrzeć z rodziną. Samolubny Scrooge otrzymuje ostatnią szansę, by zmienić bieg swojej przyszłości. Pełen kolorów film animowany idealnie nadaje się do oglądania w zimowy wieczór.

"Święta na Jemiołowej Farmie", reż. Debbie Isitt (2022)

Familijny film świąteczny przybliża losy pewnego wdowca, który otrzymuje w spadku farmę. Niespodziewany prezent nie bardzo mu się podoba, jednak jego dzieci są odmiennego zdania i chcą zostać w domu na wsi.

''Święta na jemiołowej farmie''''Święta na jemiołowej farmie'' Screen YouTube.com / FilmAffinity Oficial

Świąteczne filmy Netflixa: najnowsze produkcje romantyczne

Boże Narodzenie 2022 to okazja do zobaczenia najnowszych produkcji filmowych, dających okazję do wielu wzruszeń i śmiechu. Najnowsze świąteczne filmy Netflixa pozwolą Ci poczuć prawdziwą magię i umilą zimowe dni. Zobacz, co w tym roku pojawiło się wśród bożonarodzeniowych hitów jednej z najpopularniejszych platform streamingowych.

"Niezapomniane święta", reż. Janeen Damian (2022)

Komedia świąteczna przedstawia historię pewnej rozpuszczonej dziedziczki, która traci pamięć w wyniku wypadku narciarskiego. Kobieta trafia pod opiekę przystojnego właściciela pensjonatu górskiego, mieszkającego razem z córką.

Niezapomniane świętaNiezapomniane święta Netflix

"Dziennik Noel", reż. Charles Shyer (2022)

Jake jest autorem bestsellerowych książek. Mężczyzna wybiera się w Boże Narodzenie do matki, z którą dawno się nie widział. Odnajduje tam sekretny pamiętnik. Okazuje się, że znalezisko jest związane nie tylko z nim, ale i pewną młodą kobietą, Rachel.

 

"Święta z tobą", reż. Gabriela Tagliavini (2022)

Wśród świątecznych nowości Netflixa znalazła się również komedia romantyczna, zatytułowana "Święta z tobą". Film przedstawia historię Angeliny, wypalonej gwiazdy popu. Bohaterka postanawia wyjechać do małego miasteczka, by spełnić marzenie swojej fanki. Na miejscu okazuje się, że wyjazd może stać się początkiem czegoś nowego.

'Święta z tobą''Święta z tobą' Fot. Jessica Kourkounis/Netflix / Jessica Kourkounis/Netflix

"Jeszcze przed świętami", reż. Aleksandra Kułakowska, Maciej Prykowski (2022)

Trzydziestoletnia kurierka wpada w kłopoty, gdy ktoś po złości podmienia paczki z prezentami. Samotnie wychowująca syna kobieta musi coś wymyślić, by uratować święta w swoim mieście. Z pomocą przybywa klient, któremu bardzo zależy na odzyskaniu swojej przesyłki.

"Wierzę w Mikołaja", reż. Alex Ranarivelo (2022)

Zakochana kobieta odkrywa, że jej partner uwielbia święta, których ona nienawidzi. Czy Tom znajdzie sposób, by przekonać Lisę do zmiany jej nastawiania?

Zobacz wideo Popkultura odc. 134

Świąteczne filmy na Netflixie: najciekawsze propozycje romantyczne

Zobacz najciekawsze świąteczne filmy na Netflixie. Rozglądając się za historiami w bożonarodzeniowym klimacie, natrafisz na wiele wartych uwagi tytułów. Święta są jednak przede wszystkim czasem, w którym najważniejsza jest miłość, dlatego, wśród filmów świątecznych, nie mogło zabraknąć propozycji romantycznych. W tym roku na platformie odnajdziesz zarówno produkcje na licencji, jak i oryginalne historie Netflixa. Przekonaj się, które z nich warto obejrzeć.

"Świąteczny szok", reż. Clea DuVall (2020)

Jedną z ciekawych nowości, która pojawiła się na Netflixie, jest komedia romantyczna – "Świąteczny szok". Film przedstawia opowieść o młodej kobiecie, Harper (Mackenzie Davis), która przyjeżdża na Boże Narodzenie do domu swoich rodziców wraz ze swoją dziewczyną, Abby (Kristen Stewart). Na miejscu okazuje się, że rodzice Harper nie mają pojęcia o związku, w którym żyje ich córka. Rodzinne spotkanie zaczyna przybierać nieoczekiwany przebieg.

''Świąteczny szok''''Świąteczny szok'' Mat.pras.

Pozostałe filmy świąteczne, idealne do oglądania w okresie bożonarodzeniowym na Netflixie:

 • "Holiday", reż. Nancy Meyers (2006)
 • "Świąteczny książę", reż. Alex Zamm (2017)
 • "Gwiazdka w pałacu", reż. Peter Hewitt (2018)
 • "Powrót do Christmas Creek", reż. Don McBrearty (2018)
 • "W śnieżną noc", reż. Luke Snellin (2019)
 • "Upalne święta", reż. Ernie Barbarash (2019) 
 • "Randki od święta", reż. John Whitesell (2020)
 • "Prezenty z nieba", reż. Martin Wood (2020)

Kadr z filmu 'Randki od święta'Kadr z filmu 'Randki od święta' Netflix

Netflix - filmy świąteczne. Najlepsze propozycje animowane

Co dla najmłodszych w Boże Narodzenie na Netflixie? Filmy świąteczne animowane na pewno sprawią pociechom wiele radości i dadzą im okazję przeżywania wspaniałych przygód wraz z sympatycznymi bohaterami. Poszukując najciekawszych produkcji dla dzieci i całej rodziny, nie pomiń tych tytułów:

 • "Artur ratuje gwiazdkę", reż. Sarah Smith (2011)
 • "Klaus", reż. Sergio Pablos (2019)
 • "Ekspres polarny", reż. Robert Zemeckis (2004)
 • "Święta Angeli", reż. Damien O'Connor (2017)
 • "Świąteczne życzenie Angeli", reż. Damien O'Connor (2020)
 • "Pada Shrek", reż. Gary Trousdale (2007)
 • "Strażnicy marzeń", reż. Peter Ramsey (2012)

'Artur Ratuje Gwiazdkę''Artur Ratuje Gwiazdkę' 

Zobacz też: Film świąteczny - lista klimatycznych tytułów pod choinkę

Więcej o: